İşte 2.572 kilometreden Eskişehir'e uçarak gelenler...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç İşte 2.572 kilometreden Eskişehir'e uçarak gelenler...
A
a

18 Alman sportif uçak, tarihi ve turistik güzellikleri keşfetmek için Türkiye'ye geldi. Son durakları ise Eskişehir'in Sivrihisar ilçesi oldu.

Sütiş Eskişehir

Almanya'dan 18 sportif uçakla Türkiye gezisi için yola çıkan havacılık tutkunları, Eskişehir'deki Sivrihisar Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri'nde konuk edildi.

Sivrihisar Havacılık Kulübü Derneğinden yapılan açıklamaya göre, Fly 2 Troy Grubunun organizasyonuyla Almanya'dan Türkiye'nin tarihi ve turistik yerlerini görmeye gelen havacılık tutkunları, Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ndan yaklaşık 1,5 saatlik uçuşla Eskişehir'in Sivrihisar ilçesine ulaştı.

Dernek üyelerince Sivrihisar Havacılık Merkezi'nde apronda çiçeklerle karşılanan pilotlar ve aileleri, Sky Cafe'de dinlendikten sonra çeşitli uçak motorları ve hava araçlarının sergilendiği M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi'ni gezdi.

Grup üyeleri, bir günlük ziyaretin ardından Avrupa'ya dönmek üzere uçaklarıyla havalandı.

Bu arada, 2015'ten bu yana her yıl eylülde yapılan Sivrihisar Hava Gösterileri'nin, Avrupa Hava Gösterileri Konseyince Avrupa'da icra edilen önemli Hava Gösterileri Listesi'ne alındığı bildirildi.

Kaynak : ANADOLU AJANSI
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi