İran'dan Eskişehir'e gelip vatandaşın cebini yakıyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç İran'dan Eskişehir'e gelip vatandaşın cebini yakıyor!
A
a

Eskişehir'de yaz aylarının vazgeçilmezi karpuz, bu sene cep yakıyor. İran'dan gelen karpuzlar kilogramı 50 liradan satılıyor. Bu nedenle vatandaşlar genellikle karpuzu tadımlık olarak yarım veya çeyrek şeklinde alıyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’de yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi karpuz, kilogramı 50 liradan tezgâhlarda yerini alırken, genelde yarım ya da çeyrek olarak satılıyor.

Pazarda satışa çıkan ve bir tanesi 300 lira civarında satılan karpuzu vatandaşlar genellikle yarım ya da çeyrek olarak satın alıyor. Esnaf, mevsim ve maliyet göz önüne alındığında şu anda bir karpuzun ortalama 7 ve 8 kilo geldiğini, çeyrek dilimin 80 lira denk geldiğini ifade etti.

Mevsim itibarı ile satış fiyatının normal olduğunu belirten esnaf yerli karpuz çıktığında fiyatın daha uygun olacağını anlattı. Pazarcı esnaf ”Karpuzlar şu anda İran’dan geliyor. Yerli Adana veya Antalya karpuzumuz daha başlamadı. İran’dan geldiği için şu an için biraz pahalı.

Kilosu 50 liradan tezgâhlarda satıyoruz. Ortalama çeyrek dilim 80 liraya, yarım ise 140 liraya denk geliyor. Zaten vatandaşlarımız tamamını alamıyor. Genelde vatandaşlarımız tadımlık, yani yarım ya da çeyrek şeklinde alıyor. Ancak yerli karpuzumuz çıktığında fiyatlar düşecektir" dedi.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
SABRİ DİKER 19 Nisan 2024 14:26

Zorla mı satıyorlar? Mevsiminde Adana-Diyarbakır Karpuzu çıkınca ALMAK GEREKİR.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi