İndirim de yapılsa Eskişehirli bu fiyatlardan şikayetçi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç İndirim de yapılsa Eskişehirli bu fiyatlardan şikayetçi!
A
a

Bayram yaklaşırken enflasyonun gölgesi bayram kahvaltılarını da etkiledi. Süt ve süt ürünlerindeki fiyat artışları vatandaşın alışveriş alışkanlığını değiştirdi. Eskiye göre daha az ürün alan vatandaş, yüksek fiyatlardan şikayetçi.

Sütiş Eskişehir
Bayram yaklaştıkça vatandaşın bayram alışverişi telaşı da sürüyor. Vatandaşlar, bayramın vazgeçilmezi olan kalabalık bayram kahvaltıları için şarküterilerde yoğunluk oluşturdu. Ancak enflasyondaki artışın süt ve süt ürünleri maliyetlerini de arttırması sebebiyle fiyatlardan şikayetçi olan vatandaş, eskiye göre daha az miktarda ürün almaya başladı. Bir şarküteri de satış danışmanlığı yapan Ferhat Bayraktar da bayram nedeniyle indirim yapmış olmalarına rağmen vatandaşın fiyatları yüksek bulduğunu ifade etti.

“AZ DA OLSA ALMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Bayraktar, vatandaşın eskiye göre alışveriş alışkanlığının değiştiğini belirterek, “Bayram yoğunluğu başladı. Vatandaş alışverişini son güne bıraktı ama bizde de yoğunluk oluşmaya başladı. Özellikle tereyağlı kremaya yoğun talep var. Bayramdan önce süt ürünlerine yüzde 20 zam gelmişti. Biz bayram için vatandaş rahatça alışveriş yapsın diye indirim yaptık o nedenle fiyatlarımız piyasaya göre normal ama yine de vatandaş fiyatları yüksek buluyor. Eskiye göre vatandaşın alışveriş yapma davranışı da değişti. Eskiden 1 kalıp peynir alan vatandaş artık yarım kalıp alıyor. Az da olsa almaya çalışıyorlar” dedi.

İndirimsiz fiyatlar ortalama şu şekilde:

1 Kg Süt: 29 TL
1 Kg Tereyağ: 295 TL
1 Kg Ezine peynir: 265 TL
 1 Kg Süzme yoğurt: 65 TL
1 Kg Krema: 240 TL
1 Kg Kuru sele zeytin: 220 TL
 
Kaynak : MUHABİR - SÜMEYRA BALCI
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi