Gsb Yaz Spor Okulları Toplantısı Yapıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gsb Yaz Spor Okulları Toplantısı Yapıldı
A
a

Afyonkarahisar'da Gençlerin Spor Yapma İmkanlarını Artırmak Ve Spor Kültürünü Yaygınlaştırmak Amacıyla Önemli Bir Adım Atıldı.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar’da gençlerin spor yapma imkanlarını artırmak ve spor kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla önemli bir adım atıldı.
Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu başkanlığında; Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, Şube Müdürü Adil Kamberoğlu ve antrenörlerin katılımıyla düzenlenen toplantıda, GSB Yaz Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları üzerine kapsamlı görüşmeler yapıldı.
Toplantının ana gündem maddesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından organize edilen GSB Yaz Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları programlarının Afyonkarahisar’da uygulanma süreçleri oldu. Kasapoğlu, gençlerin spor yapma imkanlarını artırmak ve spor kültürünü yaygınlaştırmak için bu projelerin hayata geçirilmesinin önemini vurguladı. Kasapoğlu, GSB Spor Okulları kapsamında uzman 120 antrenörün 5-18 yaş aralığındaki gençlere 25 farklı spor branşında eğitim vereceğini belirtti. Üstelik bu eğitimler tamamen ücretsiz olarak sunulacak. Gençler, bu imkandan yararlanmak için başvurularını e-devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi aracılığıyla gerçekleştirebilecekler.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi