Gediz Kaplıcalarında Ara Tatil Yoğunluğu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz Kaplıcalarında Ara Tatil Yoğunluğu
A
a

Gediz Kaplıcalarında Ara Tatil Yoğunluğu

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Gediz ilçesinde bulunan Murat Dağı Termal Kayak Merkezi ve Ilıca Termal Tatil Köyünde okulların ara tatile girmesi ile birlikte yüzde yüzlük doluluk oranına ulaşması bekleniyor.
Bölgenin en önemli termal merkezlerinden olan Murat Dağı Termal Kayak Merkezi ile Ilıca Termal Tatil Köyünde başlayan ara tatil ile birlikte kaplıcalarda bulunan tesislerde yoğunluk başladı.
Ara tatilin başlamasıyla birlikte kış turizmi için en uygun yerlerden biri olan kaplıcalara vatandaşların akın ettiğini söyleyen Murat Dağı Termal Tatil Köyü Müdürü Cemil Ak, “Bölgemizin önemli turizm alanlarından olan Murat Dağında tatil ile birlikte doluluk oranımız yüzde 75 civarında. Bu rakam kar yağışı ve sezonun başlamasıyla yüzde yüze ulaşacak. Yılbaşı ve sömestr tatili için tesislerimizde rezervasyonlar tamamen doldu. Vatandaşlarımızın gösterdiği ilgiden memnunuz” ifadelerini kullandı.
Yapılan termal yatırımlarla ve şifalı suları ile adından sıkça söz ettiren Ilıca Termal Tatil Köyünde ise ara tatil ile birlikte doluluk oranı yüzde yüzü buldu.
Ilıca Termal Tatil Köyünde bulunan hamamların günün her saatinde dolu olduğunun altını çizen Termal tatil Köyü Müdürü Hasan Hakan Tülüoğlu, “Yataklı tesislerimiz tamamen dolu. Günü birlik gelen birçok vatandaşımız var. Gediz, Kütahya, Uşak, İzmir, Manisa’dan gelen vatandaşlarımız kaplıcalarımızda tatilin tadını çıkarıyor. Hem sağlık hem de huzurlu doğa ortamı ile tatilini geçirmek isteyen vatandaşlarımızın tercihi Ilıca kaplıcaları oluyor. Vatandaşlar sömestr için rezervasyonlarını şimdiden yaptırıyor. Ilıca Termal Tatil Köyünde yapılan yatırımlar sonrasında yatak kapasitesinin arttırılması ile bu yoğunluk zirve yapacağına inanıyorum şeklinde konuştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi