ESMAK projesi tanıtıldı: Vali Aksoy başkanlık etti!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç ESMAK projesi tanıtıldı: Vali Aksoy başkanlık etti!
A
a

Eskişehir Müdahale Arama Kurtarma Gönüllü Ekipleri (ESMAK) proje toplantısına başkanlık yapan Vali Hüseyin Aksoy, "Donanımlı ve müdahaleye hazır, gönüllülük esasına dayalı arama kurtarma ekipleri oluşturulması hedeflenmektedir" dedi.

Sütiş Eskişehir
Eskieşhir Valisi Hüseyin Aksoy'un başkanlık ettiği yaptığı proje tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda projenin genel amaçları, ihtiyaç duyulan ekip ve ekipmanların tanıtımı yapıldı. Ayrıca hazırlanan eğitim takvimine göre yıl sonuna kadar işletmelerin eğitimlerinin tamamlanacağı belirtildi.

"Donanımlı ve müdahaleye hazır, gönüllülük esasına dayalı arama kurtarma ekipleri oluşturulması hedeflenmektedir"

Müdahale kapasitesinin kamu personeli, STK ve özel kuruluşlar ile AFAD Gönüllülerinden olmak üzere 48 araç ve bin 425 personel olduğunu kaydeden Vali Aksoy, "Meydana gelebilecek afetlerde müdahale kapasitesinin geliştirilmesini sağlamak ve destek olmak amacıyla, 250 ve üzeri çalışan personel sayısı bulunan 44 özel sektör bünyesinde donanımlı ve müdahaleye hazır, gönüllülük esasına dayalı arama kurtarma ekipleri oluşturulması hedeflenmektedir" dedi.

Toplantı sonunda Vali Hüseyin Aksoy ve katılımcılar, Valilik Meydanı'na getirilen firmaların ve AFAD'ın arama kurtarma araçlarını inceledi.
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi