Eskişehirspor şampiyonluğu ona armağan etti

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirspor şampiyonluğu ona armağan etti
A
a

Şampiyon olarak 2. Lig’e yükselen Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı Antrenörü Pınar Konca ve takım kaptanı Serap Meydan ESTV’de yayınlanan 90+3 programına konuk oldu. Siyah- Kırmızılı ekip büyük bir mutluluk yaşarken, 2. Lig’de özellikle şehrin önde gelen kadınlarından destek beklediklerini söyledi. Dişi Şimşekler şampiyonluğu özel bir isme armağan ettiler.

Sütiş Eskişehir

Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı şampiyon oldu ve 2. Lig'e yükseldi. TFF Kadınlar 3. Lig’de mücadele eden Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı geride bıraktığımız hafta sonu oynadığı Bursa Soğanlıspor karşılaşmasını kazanarak 2. Lig’e yükseldi. Takımın Antrenörü Pınar Konca ve Kaptan Serap Meydan, ESTV’de yayınlanan 90+3 Programı’na konuk oldu. Şampiyon ekip duygu ve düşüncelerini ESTV’ye anlattı. Dişi Şimşekler şampiyonluğu 2021 yılında trafik kazası geçirip hayatını kaybeden takım arkadaşları Nazar Gülhan’a armağan ettiklerini açıkladı.


90+3’e konuk oldular

TFF Kadınlar 3. Lig’de mücadele eden Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı geride bıraktığımız hafta sonu oynadığı Bursa Soğanlıspor karşılaşmasını kazanarak 2. Lig’e yükseldi. Takımın Antrenörü Pınar Konca ve Kaptan Serap Meydan, ESTV’de yayınlanan 90+3 Programı’na konuk oldu. Şampiyon ekip duygu ve düşüncelerini ESTV’ye anlattı. Devamını erkek takımı getirecektir
Takımın teknik sorumlusu Pınar Konca  “Biz bu armaya hizmet vermekten çok büyük mutluluk duyuyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında şampiyonluğu şehrimize getirmiş olmak bambaşka  bir mutluluk ve gurur tablosu.  Herkes Eskişehirspor bittiğini ifade ederken, bizler bitmediğini gösterip meşaleyi elimize aldık.  Umarım o meşalelerin devamını da erkek takımımız getirecektir. Şehri mutlu etmek gerçekten çok güzel. İnşallah 2. Lig’de daha fazla destek görüp Eskişehirspor armasını daha iyi yerlere taşırız” dedi. 

91 takım yarıştı

Ligin zorluğundan bahseden Konca, “Kadın Futbol Federasyonun sistematik olmayışı biz dahil bütün kulüpleri çok yoruyor. 3.Lig’de 91 tane kulüp var ve bu 91 kulüpten ilk ikiler play-off sürecine çıkacak dendi. Ligi zaten açık ara farkla şampiyon bitirdik. Biz bir talepte bulunduk 3. Lig Grup liderleri olarak… Bizi direk 2. Lig’e alın grup ikincileri kendi arasında play-off oynasın dedik ama  talebimiz olumlu karşılanmadı ki belirsizliklerde bizi hem maddi, hem de manevi olarak çok yordu.  Play-Off’ta bir şansızlık yaşadık. Onun akabinde Play-İn süreci geldi. Bu bize bir umut ışığı oldu. Buda kadın futbolunda ilk kez oynanan bir süreç. Aslında Play-off  daha iyi kurgulansaydı  Play-ine gerek kalmazdı” dedi. 

Maddi anlamda beklenti olmadı

Taraftar desteğinin önemine değinen Konca, “Geçen sezon daha çok taraftarımız ve maçlarımızı izlemeye gelen insanlar vardı. Sonra ne olduğu bilmiyorum. 2022-2023 sezonunda biz taraftarsız kaldık. Tabi kendi derdimiz o kadar fazla ki, bunları düşünmeye bile fırsatımız olmuyor. Ben hep şunu söyledim. “ Kızlarımız destekten güç topluyorlar. Kızlarımız destekle daha güzel ayaklanıyor ve karşı takımda mental olarak çökmüş oluyor”. Şimdi ise bu durum öyle değil. Biz kendi kendimize bir şeyler yapmaya çalıştık. Zaten maddi anlamda Eskişehirspor Kulübünden bir şey beklemeden hareket ettik” dedi. 

Şehrin önde gelen kadınları bekliyoruz

Konca son olarak, “Belki şehirdeki birçok kişi bizi büyük paralar kazanarak olarak görüyor ama böyle bir durum yok. Para kazanmadan tamamen gönüllük esaslı bu süreci devam ettiriyoruz. 2. Lig tabi ki transfer gerektiriyor. Transfer demek bir maddiyat demek. Bu durumda şehrin önde gelenlerinin, özelikle kadın önde gelenlerinin kucak açması ve yol göstermesi demek. Çünkü biz bu şehrin, yakın çevrelerin Türkiye’nin biz ve bizim gibiler ışığı… Bunun bilincine asıl varmaları gerekiyor” dedi. 

Kız çocuklarına umut ışığı olsun

Takım kaptanı Serap Meydan ise  “Şampiyonluğumuz Cumhuriyetimizin 100. Yılında  Ulu Önderimiz  Gazi Mustafa  Kemal Atatürk ve arkasından tüm şehrimize armağan olsun.  İnşallah bu durum birçok genç kızımıza yol ve umut ışığı olur. Duygularımız güzel, çünkü amaçladığımız şeyi eninde sonunda başarmış olduk. Yaptığımız fedakarlıkların karşılığını bu şekilde almış olmak manevi olarak üzerimizde büyük bir ağırlık vardı onu aldı götürdü. Mutluyuz ve gururluyuz şehrimiz artık bir şampiyon takıma sahip. Bu aramayı da taşımak bizi onurlandırıyor. Biz şehirden destek istiyoruz. Bizler çok paralar kazanan sporcular değiliz. Şehir yanımızda olsun, tribünlerden bizlere destek versinler. Bizler daha çok başarılı oluruz” dedi.  

Eskişehirspor'dan kız çocuklarına çağrı

Kaptan Serap son olarak velilere seslendi. Serap, “Biz futbol oynamak isteyen kız çocuklarını tarıyoruz ve araştırıyoruz. Veliler de kaygılar sürekli yaşanıyor. Ben okudum, futbol da oynadım. Şu an da çalışıyorum. Kız futbolcuların bunu hobi olarak görmesi lazım. Birçok futbolcuyu aile baskından kaybettik. Okusun, sınavına çalışsın diyor veliler. Kızların spor yapmasının önüne geçilmemeli. Spor yaparak daha iyi yerlere gelme şansının önüne geçmeyelim” dedi. 

 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi