Eskişehirlilerin şikayetleri başlamadan onlar işe koyuldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirlilerin şikayetleri başlamadan onlar işe koyuldu
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki sorumluluk alanında bulunan bölgelerle birlikte 12 kırsal ilçede halk sağlığını korumak amacıyla karasinek, sivrisinek ve diğer haşerelere karşı ilaçlama çalışması başlattı.

Sütiş Eskişehir
Halk sağlığının korunması ve vatandaşların yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmesi amacıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, ilaçlama sezonuna yoğun bir çalışma programı ile başladı.

Ekipler sivrisinek, karasinek benzeri vektörlere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler kent merkezinde başta park ve su alanları olmak üzere 12 kırsal ilçede ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışmaların yaz boyunca devam edeceğini ifade eden yetkililer, yapılan ilaçlama ile hem insan hem çevre sağlığının korunduğunu belirttiler.

Yetkililer ayrıca evlerin bahçelerinde unutulan su birikintilerinin,sivrisinek larvaları için üreme kaynağı olduğunu belirterek vatandaşların bu noktalarda su bulundurmamaya özen göstermesi gerektiğini; katı atıkların da sokak ve caddelere gelişi güzel bırakılmaması konusuna dikkat edilmesi için uyarıda bulundular.

Ekipler, kullanılan ilacın doğanın dengesini bozmayan ve insan sağlığına zarar vermeyen içeriğe sahip olduğunu da sözlerine eklediler.
 
Kaynak : ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi