Eskişehirlilere korku veren binalara çözüm bulunacak mı?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirlilere korku veren binalara çözüm bulunacak mı?
A
a

Eskişehir'de, özellikle kenar semtlerde ve şehir merkezinde bulunan, sahipleri tarafından terk edilmiş binalar, hem görüntü kirliliği hem de güvenlik açısından büyük tehdit oluşturuyor

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de kenar semtlerin yanı sıra kentin merkezi yerlerinde bulunan ve sahipleri tarafından terk edilen binalar, görenlere korku dolu anlar yaşatıyor.

Boşaltıldıktan sonra etraflarında hiç bir güvenlik önlemi alınmayan eski binalardan sarkan saç tabakaları, yerinden fırlayan kiremitlerin her an istenmeyen bir kazaya yol açabileceğini belirten bölge sakinleri, sorumluları göreve davet ederek gerekli tedbirlerin alınmasını istediler.

Hacı Alibey Mahallesi Sivrihisar Caddesi yakınlarında bulunan ve yıkılmaya yüz tutan binadan rüzgarlı ve yağışlı havalarda sıvaların döküldüğünü de hatırlatan mahalle sakinleri, kullanılacak hali bile kalmayan binaların belediyeler tarafından kontrol altına alınmasını da sözlerine eklediler. Terk edilen binaların alkol ve madde bağımlısı kişi veya kişilere de ev sahipliği yaptığı hatırlatıldı.
   
 
Kaynak : MUHABİR - EFE EMRE ÖZBEY
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi