Eskişehirlilere "bilet yok" diyen TFF'den ilginç hamle...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirlilere "bilet yok" diyen TFF'den ilginç hamle...
A
a

Eskişehir'de bu akşam Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu'nda oynanacak olan Türkiye - Ermenistan 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri D Grubu maçı oynanacak. Bu önemli maç öncesinde Eskişehir taraftar grupları ile TFF arasında yaşanan gerilimde yeni bir gelişme yaşandı. İşte ayrıntılar...

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de bu akşam Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu'nda oynanacak olan Türkiye - Ermenistan 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri D Grubu maçı oynanacak. Bu önemli maç öncesinde Eskişehir taraftar grupları ile TFF arasında yaşanan gerilimde yeni bir gelişme yaşandı. İşte ayrıntılar...

Eskişehir milli heyecan ile güne başladı. A Millî Takımımızın, 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri D Grubu'nda bu akşam saat 21:45'te Eskişehir Yeni Stadyumu'nda Ermenistan ile oynayacağı maç kentimizi hareketlendirirken bir süredir Eskişehi taraftar grupları ile TFF arasında ise bilet gerilimi yaşanıyor. Dün Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri'nin önderliğinde yapılan bilet açıklaması ile iyiden iyiye yükselen gerilimde bugün ilginç bir olay yaşandı. 

Eskişehir'de oynanan önceki milli maçlarda tüm Türkiye'ye hatta dünyaya taraftarlık dersi veren Eskişehir tribünleri bu akşam Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu'nda oynanacak olan Türkiye - Ermenistan maçı için parasıyla olmak kaydıyla toplu bilet almak istemiş ancak bu istek TFF tarafından farklı gerekçelerle reddedilmişti. Dün Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri konu ile ilgili sert bir açıklama yapmış ve bu önemli maça Eskişehir taraftar gruplarının giremeyeceğini belirtmişti. TFF'nin paraya ihtiyacı olduğu, yeterli bilet olmadığı, bilet olsa bile parça parça çok kısıtlu sayıda olduğu yönünde bahaneler sunan TFF bugün çok ilginç bir olaya imza attı ve maça saatler kala "yok" denilen 2000 bileti satışa çıkardı. 

İşte TFF'nin açıklaması;

A Millî Takımımızın, 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri D Grubu'nda bu akşam saat 21:45'te Eskişehir Yeni Stadyumu'nda Ermenistan ile oynayacağı maç için 2000 bilet daha saat 14.00'de satışa sunulacaktır. Bu biletlerin 500 adedi stadyum güney ana gişeden, 1500 adedi de www.passo.com.tr ve Passo Mobil Uygulama'dan Passolig Kart ve Kağıt Bilet olarak satın alınabilecektir. Bilet fiyatları 200, 300 ve 400 TL olarak belirlenmiştir.

Bilet sayısının sınırlı sayıda olması nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için öncelikli satış olacağını hatırlatır, ellerinde 32 bin Türk bayrağıyla ve tüm coşkusuyla tribünleri dolduracak olan taraftarlarımıza iyi seyirler dileriz. 

Eskişehir'deki maça Eskişehirliler giremiyor!

Eskişehir'de oynanacak bu maçta A Milli Futbol Takımımızı destekleyerek büyük bir rol oynaması beklenen Eskişehir taraftar grupları maça bilet alamazken "tükendi" denilen biletlerin maça saatler kala bir anda satışa çıkarılması büyük şaşkınlık yarattı. TFF'nin bu gizli ambargosu Eskişehirli taraftarların tepkisini çekerken taraftar gruplarının maça girmeme kararını etkilemeyeceği de sosyal medyada konuşulanlar arasında.

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri'nin dün yaptığı açıklama ise şöyleydi;

"TÜRK SPOR KAMUOYUNA ve Değerli Eskişehirsporlular değerli Eskişehir halkı;

Bilindiği üzere 8 Eylül Cuma günü şehrimizde Türkiye Ermenistan milli maçı oynanacak. Daha önceki yıllarda milli takımımızı şehrimize yakışır şekilde desteklemiştik. Zira Yıldırım Demirören'in TFF başkanlığı zamanında Eskişehirspor tribünleri için ve Eskişehir halkı için bilet satışı yapılmış şehrimizden birçok gönüldaşımız bilet alarak stadyuma girmişti ve tüm Türkiye'nin takdir ettiği bir destekte bulunmuştuk. Ancak geldiğimiz noktada üzülerek görmekteyiz ki TFF başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ böyle bir düşüncede olmamıştır. Milli takıma en iyi ev sahipliği yapan ve en iyi desteği veren Eskişehir’e milli maç verip Eskişehir halkının bilet alamaması, sponsorlara bilet dağıtılması, Türk futbolunu yönetenlerin Futbola ne denli uzak olduğunu bir kez daha göstermiştir. Kırmızı üye olmamıza rağmen biletlerin çıktığı gibi "bitti" denmesi ardından bir hafta sonra gizlice sessiz sedasız gece yarısı tekrar bilet satışa çıkarılması trajikomik bir durumdur. Bilet alamadığımız için federasyondan parasıyla Eskişehir’de bilet satılmasını istememize rağmen sponsorlara bilet dağıtıldığı cevabını almış bulunmaktayız. Sponsorlara verin ancak milli takımın seyici desteğine ihtiyacı yok mu dediğimizde aldığımız cevap çok içler acısıydı. BÜYÜKEKŞİ kulübümüze "TFF nin paraya ihtiyacı var" söyleminden sonra Türk futbolunun tamamen battığını gördük. Milli takımda bile para yoksa futbol kulüpleri ne yapacak TFF ne işe yarıyor inanılır gibi değil.

Bizler Eskişehirspor tribünleri olarak kendi kentimizde, kendi stadımızda bilet bulamadık. Çok  Az sayıda arkadaşımız bilet almış durumda.. Kendi şehrimizde yapılacak olan milli maça bu şehrin çocukları bilet bulamazken; hayatında tribün nedir, deplasman nedir, taraftarlık nedir, önemli maçlarda destek nasıl verilir bilmeyen insanlara sponsor adı altında bilet dağıtılmasını da protesto ediyoruz. Sponsorlara diye verilen biletler karaborsada satılıyor. 
Ermenistan maçına gir(e)meyeceğiz. Daha önceden bilet alıp giren arkadaşların da Mehmet Büyükekşi’ye gereken tepkiyi vereceğine inanıyoruz. Tribünler olmadan futbolun hiçbir zevki olmayacağını anlayamayan, hayatlarında konfor alanlarından çıkmamış, hatta hayatında belki maça dahi gitmemiş insanların Türk futbolunda söz sahibi olması çok üzücüdür. 

Türk futbolunun neden geriye gittiğini de Mehmet Büyükekşi’yi görünce anladık. Umarız ki tez zamanda bu görevden alınır. Bizler Milli takımı değil, Mehmet Büyükekşi’yi protesto ediyoruz. 

Bu bağlamda Eskişehirdeki tribün oluşumları olarak milli maça girmeyeceğiz. Ay yıldızlı formamıza başarılar dilerken, Büyükekşi ve benzerlerinin Türk futbolundan sonsuza kadar yok olduğu günlerin yakın olmasını diliyoruz."
Kaynak : Duhan Berk Ötsukarcı
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Batuhan 8 Eylül 2023 21:02

Nasıl bir iş nasıl bir iş bilmemezlik.başkan istifa

0 0 Cevap Yaz
Kemal can 8 Eylül 2023 16:24

Ne takla attınız ya bir bileti bize parasyla satmamak için.rezalet.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi