Aldığımız kararlar yaşamımızı şekillendirir. Bazen duygularımızı kenara koyup doğru olanı yaptığımıza inanarak mantığımızla karar versek de bazı kararlarımızda ise duygularımıza yenik düşeriz. Peki Eskişehirliler karar alırken nasıl düşünüyor? İşte Eskişehirlilerin yorumu…
HİSLER YANILTABİLİR
İBRAHİM EK: Ben mantığımla karar veriyorum. Karar vermeden önce araştırım, doğrusunu ararım. Hisle verilen kararlar yanıltabilir. Doğru olan mantıklı kararlar almaktır.
KALBİMİN SESİNİ DİNLEYEMİYORUM
MEHPARE KARDAŞ: Ben doğru kararlar alabilmek için mantığımla karar verirdim. Duygusal kararlar verdiğimde genelde yanlışlar yapıyorum o yüzden kalbimin sesini dinleyemiyorum.
DURUMA GÖRE DEĞİŞİR
ERSİN ŞENEL: Duruma göre değişir ama ağırlıklı olarak mantığımı kullanırım. İyisini kötüsünü tartarım. Ama sevdiklerimle ilgili konularda duygularımla karar veriyorum.
DUYGULARIMA YENİLİYORUM
SERKAN EROL: Ben genelde duygularımla karar veriyorum. Duygular genelde insanı yanıltıyor aslında ama ben duygusal bir insan olduğum için duygularıma yeniliyorum.
MANTIĞIMLA HAREKET ETMEYE ÇALIŞIYORUM
SALİM CEYLAN: Ben duygusal bir insanım ama mantığımla hareket etmeye çalışıyorum. Akılla hareket etmek daha doğru sonuçlar veriyor. Duygusal kararlar verdiğimde sonucu genelde yanlış oluyor.