Eskişehirliler bu uyarıyı dikkate alın! Evinizden ayrılırken...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirliler bu uyarıyı dikkate alın! Evinizden ayrılırken...
A
a

Eskişehirli çilingir Soner Altın, yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan şehir dışı seyahatlerin hırsızlık riskini de beraberinde getirdiğini belirterek vatandaşlara kapı kilitleri konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’de çilingirlik yapan Soner Altın, yaz aylarının gelmesiyle birlikte şehir dışına giden vatandaşların kapı kilitleri konusunda dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

"Kapıyı alt üst olacak şekilde mutlaka kilitlemeleri lazım"

Ülke genelinde olduğu gibi Eskişehir’de de yaz aylarının gelmesiyle birlikte şehir dışına çıkma oranında artış yaşanıyor. Evden uzak kalınan bu süre zarfı içinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı alınacak önlemlerin başında evin güvende olması geliyor.
Hırsızlık olaylarına karşı kapı kilidinin güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan çilingir Soner Altın, “Şehir dışına tatile giden vatandaşların mevcut kapılarının kilit sistemini güçlendirmesi gerekiyor. Kapıyı alt üst olacak şekilde mutlaka kilitlemeleri lazım. Bunu yaparken de balkon kapılarını da unutmamalılar. Alt katlarda oturan vatandaşlarımızın ise demir sürgü sistemi yaptırmalarını öneriyorum. Kapı güçlendirme sistemi olarak kancalı ve güvenlikli sistem kilitlerimiz mevcut, bunları kullanmaları gerektiğini söyleyebilirim. Daha güvenilir bir çözüm olarak da çelik kapının üstüne tekrar uygulanacak kapı aparatlarımız mevcut” dedi.
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi