Eskişehir yeni sağlık merkezine o tarihte kavuşacak!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir yeni sağlık merkezine o tarihte kavuşacak!
A
a

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Yaşar Bildirici, müjdeli bir haber verdi. Sarıcakaya'ya yepyeni bir entegre sağlık merkezi inşa ediliyor. Bu modern merkez, tamamlandığında bölge halkına daha hızlı ve etkili sağlık hizmetleri sunarak, sağlık altyapısını önemli ölçüde güçlendirecek

Sütiş Eskişehir
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Yaşar Bildirici, yapımına geçtiğimiz Şubat ayında başlanan Sarıcakaya Entegre Sağlık Merkezi'nin Mayıs 2025 tarihinde tamamlanacağını belirterek, "Daha hızlı ve etkili sağlık hizmetleri sunacak merkezde, 3 Birimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet verecek" dedi.

Bildirici, koordinasyon, izleme ve değerlendirme çalışmaları kapsamında Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Yaşar Bildirici, koordinasyon, izleme ve değerlendirme çalışmaları ziyaretleri sırasında sağlık kuruluşlarındaki çalışmalar hakkında bilgi aldı ve hastane yöneticileri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Tedavi gören hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Bu ziyaretler sırasında, Sarıcakaya Kaymakamı Tarık Orhan, Sarıcakaya Belediye Başkanı Ahmet Dönmez, Mihalgazi Kaymakamı Faruk Çiçek ve Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Güneş Akgün ile bir araya gelerek ilçelerde sunulan sağlık hizmetleri üzerine kapsamlı görüşmelerde bulundu.

Heyet üyeleri, ziyaretler sırasında, 7 Şubat 2024 tarihinde yapımına başlanan Sarıcakaya Entegre Sağlık Merkezi inşaatını yerinde inceleyerek projeyle ilgili bilgi aldılar. 1 Mayıs 2025 tarihinde tamamlanması planlanan merkezde, 3 Birimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet verecek. İnşaat sürecinin son durumu, merkezin hizmete girmesiyle birlikte bölge halkına sağlanacak sağlık hizmetlerinin niteliği ve kapsamı hakkında detaylı değerlendirmeler yapıldı. Yeni sağlık merkezi, tamamlandığında, Sarıcakaya ve çevresindeki vatandaşlara daha hızlı ve etkili sağlık hizmetleri sunarak, bölgedeki sağlık altyapısını önemli ölçüde güçlendirecektir. İl Sağlık Müdürü Bildirici, bu projenin bölge halkına getireceği faydaların altını çizerek, sağlık hizmetlerinde sürekli iyileşme ve gelişme hedeflerinin kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi