Eskişehir Valiliği ’Hazinedar Mescidi’ paylaşımıyla Turizm Haftası’na dikkat çekti

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Valiliği ’Hazinedar Mescidi’ paylaşımıyla Turizm Haftası’na dikkat çekti
A
a

Eskişehir Valiliği, sosyal medya hesaplarından Anadolu’nun Kâbe minyatürlü ilk mescidi olan Hazinedar Mescidi’nin fotoğraflarını paylaşarak Turizm Haftası’na dikkat çekti

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Valiliği, sosyal medya hesaplarından Anadolu’nun Kâbe minyatürlü ilk mescidi olan Hazinedar Mescidi’nin fotoğraflarını paylaşarak Turizm Haftası’na dikkat çekti.
Toplumda turizm bilinci oluşturma maksadıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri devam ediyor. Kent genelinde çeşitli gezi ve etkinliklerde pay sahibi olan Eskişehir Valiliği, Turizm Haftası çerçevesinde Eskişehir’in tarihi dokusunu da ön plana çıkartmayı ihmal etmedi. Eskişehir Valiliği, sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımla, Anadolu Selçuklularından hazinedar (maliye nazırı) olan Necibiddin Mustafa’nın kendi adına 1274 yılında yaptırdığı mescide ait fotoğrafları paylaştı. Anadolu’da fresk olarak yapılmış olduğu bilinen Kâbe motifli ilk örnek Hazinedar Mescidi paylaşımı ile Turizm Haftası ve Eskişehir’in tarihi dokusuna dikkat çekildi.
Vatandaşlar, Eskişehir Valiliği’nin yaptığı paylaşımın ardından Sivrihisar’da bulunan Selçuklu miraslarının daha fazla ilgi görmesi ve tanınması gerektiği yorumlarında bulundu.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi