Eskişehir Şehir Hastanesi de seçim meydanı oldu: Sert tepki!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Şehir Hastanesi de seçim meydanı oldu: Sert tepki!
A
a

CHP İl Başkanı Talat Yalaz, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu'nun Şehir Hastanesi'nde hastane personeline projelerini anlattığı toplantıya sert tepki gösterdi. Yalaz, "Bu rakibimizin ne kadar panik halinde olduğunu, artık kural tanımadığını gösterir. Hastaneyi seçim propaganda sahası haline çevirmişler. Bu kabul edilebilir değildir" dedi.

Sütiş Eskişehir
CHP İl Başkanı Talat Yalaz, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Nebi Hatipoğlu’nun Şehir Hastanesi’nde  hastane personellerine projelerini anlattığı toplantıya tepki gösterdi. Yalaz, “Bu rakibimizin ne kadar panik halinde olduğunu, artık kural tanımadığını gösterir. Hastaneyi seçim propaganda sahası haline çevirmişler. Bu kabul edilebilir değildir” dedi.

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu’nun Şehir Hastanesi’nde hastane personeline projelerini anlattığı toplantıya CHP İl Başkanı Talat Yalaz tepki gösterdi. Bu tür olayların devlet ciddiyetine zarar verdiğini söyleyen Yalaz, “Eskiden bunlar alışkın olduğumuz, karşılaştığımız şeyler değildi. Kamu kurumlarında, devlet kurumlarında memur statüsündeki kişilerin siyaset yapması yasaktır. Biz orada broşür dağıtamazken özellikle devlete ait hastanelerde broşürler dağıtıldı. Bazı seçim materyalleri de dağıtıldı ama gelinen aşamada artık hastaneyi seçim propaganda sahası haline çevirmişler. Bu kabul edilebilir değildir. Bu iki şeyi göstermektedir: Birincisi iktidar mensupları tarafından devlet ciddiyetinin ve etik kurallarının ne kadar hiçe sayıldığını gösterir. Bir de rakibimizin ne kadar panik halinde olduğunu, artık kural tanımadığını gösterir. Güpegündüz korsan afiş asmalar, hastanelerde toplantılar yapmalar vs. Ama Eskişehirli kararını verdi. Bunların hiçbir etkisi olacağını düşünmüyorum. Bu yapılanın da ne kadar doğru olmadığını halkımızın takdirine sunuyorum” ifadelerini kullandı.

BİZ KAZANACAĞIZ

Seçimi kazanacaklarını ifade eden Yalaz, “Biz çalışmalarımızı uzun süredir hızlandırmış durumdaydık. Sürekli sahadayız ve her gittiğimiz yerde inanılmaz şekilde coşku ve alakayla karşılaşıyoruz. Halkımız Ayşe Başkanı, Tepebaşı’nda Ahmet Başkanı, Odunpazarı’nda Kazım Başkanı son derece seviyor. Belediyeciliğin biz deneyim, bilgi ve beceri gerektirdiğini, hele ki Eskişehir gibi güzide bir şehri yönetmenin kolay ve bilmeyen kişilerce mümkün olmadığını idrak etmiş durumda. Bilgili, becerili, işini bilen, daha önce de belediyecilik anlamında rüştünü ispat etmiş iki belediye başkanımız ve Genel Sekreter olarak bu görevi en iyi şekilde yapmış Ayşe Başkanla birlikte biz kazanacağız. Veriler, elimizdeki anketler bunu gösteriyor. Hep birlikte bu şehirde mutlu, huzurlu ve gurur duyarak yaşamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
Kaynak : MUHABİR - M. ANIL AKSOY
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi