Eskişehir Şehir Hastanesi bir konuda daha zirvede!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Şehir Hastanesi bir konuda daha zirvede!
A
a

Uluslararası zirvede ödül alan Eskişehir Şehir Hastanesi, Sıfır Atık uygulamalarında da örnek bir kurum olduğunu kanıtladı.

Sütiş Eskişehir
Çevre Haftası etkinliklerimiz kapsamında Sıfır Atık Projesini en iyi uygulayan kamu kurumları kategorisinde de Şehir Hastanesi Başhekimliği’ne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi verildi. Hastanenin bu başarıları sebebiyle yapılan ziyarette hastane başhekimliği tarafından çevre mevzuatı uyarınca gerçekleştirilen faaliyetler hakkında sunum yapıldı. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Yaşar Bildirici, Başhekim Mustafa Sungu ve yetkililer eşliğinde atık yönetimi uygulamaları yerinde incelendi.
Ziyaret sırasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hikmet Çelik, Eskişehir’in Sıfır Atık Projesi’nin en etkin şekilde uygulandığı iller arasında yer aldığını belirterek, “İl Müdürlüğü olarak bu konuda başarılı çalışmalar yürütülüyor. Şehir Hastanesi’nin de Uluslararası 3. Sıfır Atık Zirvesi'nde kurum kuruluşlar kategorisinde Sıfır Atık En İyi Uygulama Ödülü'nü almış olmasının bunun somut bir göstergesidir. Eskişehir Şehir Hastanesi şehrimizin en büyük yatırımlarından biridir. Sadece ilimize değil tüm bölge halkına hizmet veriyor. Vatandaşlarımıza yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmasının yanı sıra arka planda çalışan mevcut atık toplama altyapısı, oluşan atıkları en iyi şekilde ekonomiye geri kazandırılabilir hale getirmesi bakımından örnek bir sağlık kuruluşu olduğunu görüyoruz” dedi..
Ziyaretin sonunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hikmet Çelik, Sıfır Atık Projesine en başından beri vermiş oldukları değerli katkılarından dolayı İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Yaşar Bildirici, Başhekim Mustafa Sungur ve Şehir Hastanesi yetkilileri ile çalışanlarına teşekkür etti. Doç. Dr. Yaşar Bildirici ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Kaynak : İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi