Eskişehir sanayisinde ilgi çeken hurda heykeli!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir sanayisinde ilgi çeken hurda heykeli!
A
a

Eskişehir'de, Sercan Ay isimli sanayi çalışanı hurda egzozlara yeni bir hayat vererek oldukça ilgi çekici insan ve hayvan figürleri tasarlıyor. Yaklaşık 5 yıl önce başlayan bu atölye çalışması, hem Sercan Ay'ın hayal gücünü hem de sanatsal yeteneğini gözler önüne seriyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de bir sanayi çalışanının hurda egzozlardan yaptığı insan ve hayvan şekilleri müşterilerin ilgisini çekiyor.

Otomobillerde egzoz, kaporta ve boya gibi sanayi işleriyle uğraşan Sercan Ay, yaklaşık 5 yıl önce elindeki çürük parçalarla ilginç şekiller yaptı. Hurda egzoz parçaları ile insan ve köpek figürü oluşturan Ay, dükkanının maskotunu kendi elleriyle tasarladı. İlginç görüntülü figürler, müşterilerin de beğenisini kazandı. Esnaf, vatandaşlar isterse ilerleyen günlerde bu tarz figürlerin yenisini yapabileceğini ifade etti.

"Bu heykeli eski çıkan çürük egzozlardan yaptık"

Ercan Ay, "Bu şekilleri eski çıkan çürük egzozlardan yaptık. Görenler fotoğraf çekip, 'Güzel olmuş' diyorlar. Olumlu yorumlar alıyoruz. Yaklaşık 5 senedir dükkanın maskotu ve sembolü olarak burada duruyor. Biz bunun köpeğine Johnny diyoruz. Adama henüz bir isim koymadık. Bundan başka böyle çalışmalarımız olmadı ama istek gelirse devamını getiririz" dedi.
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi