Bilecik Valisi Şefik Aygöl Yenipazar’da bulunan Su Uçtu Şelalesi’nin doğal sit olarak tescillendiğini belirtti.
Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Yenipazar ilçesinde bulunan Su Uçtu Şelalesi’nin Eskişehir Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonunca doğal sit olarak tescil edildiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Yaptığı paylaşımda, "Bilecik Yenipazar Su Uçtu Şelalesi Eskişehir Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonunca Doğal Sit olarak tescil edilmiştir. Hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi.
Su Uçtu Şelalesi, Bilecik'in Yenipazar ilçesinde bulunan ve yaklaşık 30 metre yüksekliğe sahip bir şelaledir. Yeşillikler arasında saklı bir cennet köşesini andıran şelale, muhteşem manzarası ve serin sularıyla ziyaretçilerini büyülüyor.
Doğal sit alanı olarak tescillenmesiyle birlikte Su Uçtu Şelalesi'nin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için gerekli çalışmalar yapılacak. Bölgede yapılacak düzenlemelerle şelalenin doğal güzelliği bozulmadan turizme kazandırılması hedefleniyor.
burası Bileciğe bağlı İnhisar ilçesi ve Eskişehire bağlı Çalkara köyü sınırrıda bir yerdir,Yenipazarla ilgisini bilemedim..