Eskişehir'in açık hava müzesi: Frig Vadisi'ne bir de böyle bakın...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'in açık hava müzesi: Frig Vadisi'ne bir de böyle bakın...
A
a

Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar illerinin kesiştiği noktada yer alan Frig Vadisi, ziyaretçilerini büyüleyen kartpostallık manzaralarıyla öne çıkıyor. Frigya uygarlığından kalma izler taşıyan ve çok sayıda kilise ve kral mezarına ev sahipliği yapan vadi, tarihi ve doğal güzelliğiyle adeta bir açık hava müzesi gibi. Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gören bölge, fotoğrafçılar için de eşsiz kareler sunuyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar il sınırlarında bulunan Frig Vadisi, ziyaretçilerine sergilediği kartpostallık görüntüler ile beğeni topluyor.

FRİG VADİSİ'NDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Frigya medeniyetinden izler taşıyan ve içerisinde çok sayıda kilise ile kral mezarı bulunduran Frig Vadisi, ziyaretçilerine hem tarihi hem görsel şölen sunuyor. Özellikle yaz aylarında yoğun şekilde ziyaretçi akını alan bölgeye giden fotoğrafçılar, karşılaştıkları kartpostallık manzaraları fotoğraflamayı ihmal etmiyorlar. Özellikle yeşil ile kahverengi tonlarının birbirine uyumunu ve yerli halkın tarihi dokularla bir arada devam eden yaşantısını fotoğraflara yansıtan fotoğrafçılar, seyrine doyum olmayan kartpostallık görüntüler ortaya çıkartıyor.

“Tarihi dokunun ve doğanın güzelliği birbirini tamamlıyor”

Tarihi dokusuyla vatandaşların ilgi odağı olan bölgede çektiği fotoğraflarla beğeni toplayan fotoğraf sanatçısı Hadi Mousavi, “Frig Vadisi ve benzeri alanlar, biz fotoğrafçılar için büyük fırsatlar hatta görevler oluşturuyor. Özellikle yeşil ve kahverengi uyumunun rahatlıkla yakalandığı bölgeye yapılan gezilerde muhteşem fotoğraflar çekme imkanımız oluşuyor. Tarihi dokunun ve doğanın güzelliği birbirini tamamlıyor. Ben bir fotoğrafçı olarak imkanım olan her zaman bu tarz yerlere gitmeye ve kırsal turizmin tanıtımına destek olmaya çalışıyorum. Frig Vadisi son zamanlarda gittiğim bölgeler arasında görsel açıdan en zengin olanlardan birisiydi” dedi.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi