Eskişehir için ortak paydada buluştular: İşte açıklamalar...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir için ortak paydada buluştular: İşte açıklamalar...
A
a

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde ilk 3 sırayı paylaşan CHP, AK Parti ve İYİ Parti’nin il başkanları Anadolu Gazetesi’ne konuştu. Üç başkan seçim sonuçlarını kendi partileri çizgisinde değerlendirirken Eskişehir ortak paydasında buluştu.

Sütiş Eskişehir
Yerel seçimlerde CHP’nin çok büyük başarıya imza attığını söyleyen CHP İl Başkanı Talat Yalaz, “Seçim sonuçları bizi mutlu ve memnun etmekle birlikte özellikle CHP üyelerine ve teşkilatına çok büyük bir görev ve yükümlülük yüklüyor. Bunun da son derece farkındayız” dedi.

CHP İl Başkanı Talat Yalaz, yerel seçimlerin ardından bir değerlendirmede bulundu. CHP’nin büyük bir başarıya imza attığını dile getiren Yalaz, “Seçimlerde CHP olarak çok büyük başarıya imza attık. Eskişehir’de yaşayan insanlar bu şehirde mutlu huzurlu bir şekilde yaşayan insanlardır. Eskişehir seçmeni bilinçli, oy tercihlerini yaparken liyakate önem veren insanlardır. Kampanyaya başlarken bunun farkında olarak başladık. Partimize, örgütümüze ve değerli Eskişehirlilere sonsuz bir güvenle yola çıktık. Bu yolun sonunda hiçbir şekilde mahcup olmadık. Türkiye’deki sonuçlardan da son derece memnunuz. Ülke genelinde çok büyük bir başarıya imza attık ve birinci parti olarak çıktık. Eskişehirlilerin sahip olduğu belediyecilik anlayışının tüm Türkiye’ye yayılacak olmasından son derece memnunuz. Seçim sonuçları bizi mutlu ve memnun etmekle birlikte özellikle CHP üyelerine ve teşkilatına çok büyük bir görev ve yükümlülük yüklüyor. Bunun da son derece farkındayız. 1 Nisan itibariyle CHP’nin iktidar yolunda yürüyüşü hızlanmıştır. Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Yerel seçimler hem ülkemiz için hem şehrimiz için hayırlara vesile olmuştur. Tüm Eskişehirlilere, Eskişehir olarak devam etmek istedikleri için sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Gürhan Albayrak: Kırsaldaki adaylarda sıkıntı var!

AK Parti İl Başkanı Gürhan Albayrak, “Kırsaldaki adaylarda biraz sıkıntı olduğunu bize sandık söylüyor” dedi.

AK Parti İl Başkanı Gürhan Albayrak, seçimlerin bitmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Teşkilatın 3 aydır yoğun bir tempoda çalıştığını belirten Albayrak, “Teşkilatımızın bütün üyeleriyle ve adaylarıyla sahadaydık. Tabii ki önemli bir zaman dilimiydi. Bizler için önemliydi, şehir adına önemliydi. Ama sonuçta sandık konuşur, sandık bir şey söyler. Bunu iyi değerlendirmemiz lazım, iyi anlamamız lazım, iyi okumamız lazım. Gelecek dönemlerdeki seçimlere daha farklı hazırlanacağız. Seçilen belediye başkanlarını tebrik ediyorum. Onlara başarılar diliyorum. Sonuçta şu bu şehir hepimizin. Vaat etmiş oldukları projelerin hepsini takip edeceğiz. Yakından takip edeceğiz” şeklinde konuştu. İl yönetimi olarak istişare toplantısı yapacaklarını dile getiren Albayrak, “Bizim beklentimiz kazanmaktan yanaydı. Çünkü 25 yıllık sürecin sonunda özellikle son 10 yıldır yapılmayan çok iş vardı. Tabiri caizse belediyenin adı vardı ama kendi yoktu. İnsanların görmüş olduğunu düşünüyorduk ama demek ki biz tam manasıyla kendimizi anlatamadık diyorum. Biz kazanmayı hedeflenmiştik. Görmüş olduğumuz tablo bizi çok da sevindirmiş bir tablo değil. Halkımız böyle takdir gördü. Kırsaldaki olay daha farklı. Çünkü kırsalda insanlar birbirini daha iyi tanıyorlar. Kırsaldaki adaylarda biraz sıkıntı olduğunu bize sandık söylüyor. Demek ki daha farklı çalışma yapılmış olsaydı daha güzel bir sonuç elde edilebilirdi diye düşünüyoruz. Ama teşkilat açısından herkes gerçekten çok fedakarca çalıştı. Her şey ortaya koydu. Ama bazen de olmayınca olmuyor demek ki. Neden kaybettik diye bundan sonra kapsamlı bir şekilde mahalle bazlı bir istişareye gideceğiz” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan: Büyük ders!

Seçim sürecini ve aldıkları oy oranını değerlendiren İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, “Beklentilerimizin altında bir sonuçla karşılaştık. Bu seçimden de kendimize büyük dersler çıkartacağımızı öngörüyoruz” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, yerel seçimlerin ardından süreci değerlendirdi. Parti olarak aldıkları oy oranını da değerlendiren Ulucan, seçimlerden ders çıkaracaklarını söyledi. Ulucan, “Milletimiz demokrasinin gereği oyunu kullandı. Bizleri mutlu eden tarafı seçimlerimizin kazasız, belasız, büyük bir olay ve vukuat olmadan sonuçlanması. Fakat baktığımızda sandığa yansıyan seçmen sayısının diğer seçimlere oranla düşük oranda olduğunu görüyoruz. Bu seçimden de kendimize büyük büyük dersler çıkartacağımızı öngörüyoruz. Zaten dün genel merkezimizden yapılan açıklama doğrultusunda seçimli olağanüstü kurultay kararı alındı. Önümüzdeki süreçte kurultay takvimi açıklanacaktır. Genel Merkezimize bağlı olarak bizler de kendi teşkilatlarımızla eksikliklerimizi dönüp gözlemleyeceğiz. Seçimlere baktığımızda tencerenin kaynamaması, ekonomi, enflasyon gibi durumların, emeklinin mağdur durumunun ortaya çıktığını bir kutuplaştığını, milletin siyasi partilerden çok Türkiye Cumhuriyeti devletinin birlik bütünlüğünün konfor alanlarının daha iyi olması için CHP’ye çoğu yerde emanet oy verdiğini gördük” ifadelerini kullandı.  Seçilen başkanları tebrik eden Ulucan, “Beklentilerimizin altında bir sonuçla karşılaştık. Seçmen iki kutuplu bir düzene evrilmeye doğru yöneliyordu. Bizler İYİ Parti olarak demokrasinin geleneği çok partililikten yana olduğunu düşünerek hür ve müstakil gitmesi için karar aldık. Fakat seçmenin üzerinde oluşan yapı doğrultusuyla mevcut iktidara yerel belediyeler üzerinden bir ders vermek üzere tercihini gösterdi. Bu da zaten mevcut iktidarın yanlış politikaları, yapmış olduğu eksikler sıkıntılardan kaynaklıydı. Önceki seçimlerde bize oy vermiş seçmenimiz de tercihini bu noktada, bu doğrultuda gösterdiğini görebiliyoruz. Eksiklerimizi nasıl giderebiliriz noktasında çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Kazanan bütün belediye başkanlarını yürekten, canı gönülden tebrik ediyorum, kutluyorum. İYİ Parti olarak, önceliğimiz Eskişehir diyerek yapılan pozitif çalışmalarda her türlü yanlarında destekçisi olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.
 
Kaynak : MUHABİR - BERİVAN HALİS
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Sadık 3 Nisan 2024 13:03

Seçim sonuçlarının hem büyük ders denmesini hemde orada oturulmasını anlayamıyorum...

0 1 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi