Ahmet Ataç 15 02 2024

Eskişehir için "teleferik" vaadi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir için "teleferik" vaadi!
A
a

Eskişehir AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp seçim vaadi olarak teleferik yapacağını açıkladı

Sütiş Eskişehir
Eskişehir AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, her gün birçok farklı mahallede ve merkezde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Odunpazarı’nda sokak sokak, mahalle mahalle seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Alp, tarihi Odunpazarı bölgesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Bölgenin birçok ihtiyacı olduğunu belirten Alp, “Tarihi Odunpazarı bölgesi, şehrimizde turizm açısından en önemli alanlardan biri. Bu alanı gelen turlar ve turistler açısından rahat ulaşılabilir hale getirmek için otopark alanlarına ihtiyaç var. Ulaşım seçeneklerini geliştirmek gerekiyor. Odunpazarı merkezinden Çankaya’ya hem ulaşımı sağlayacak hem de turizm anlamında Eskişehir’e ve Odunpazarı’na değer katacak teleferik projemiz var. Bölgeye farklı bir alternatif oluşturacak. Odunpazarı ve Çankaya’yı ulaşım anlamında birbirine bağlayacak ve kuş bakışı Eskişehir’i görmek isteyenlerin tercih edeceği çok amaçlı bir proje olacak. Ülkemizin birçok marka şehrinde teleferik örnekleri var. Odunpazarı, teleferik projesi için çok uygun bir alan. 31 Mart’tan sonra hemen çalışmaya başlayacak ve projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.
Tarihi Odunpazarı bölgesinin kalkınması ve turizm bölgesi haline gelmesinde emekleri olan ve Burhan Sakallı döneminde başkan yardımcılığı yapmış Mehmet Kepez ve Süleyman Ekşi de Özkan Alp’e ziyaretler sırasında eşlik etti. Mehmet Kepez ve Süleyman Ekşi, Özkan Alp’in Belediye Meclis Üyesi aday listesinde yer alıyor.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Mehmet 4 Mart 2024 08:31

Yapılan her eserin anlamı ve halka hizmeti vardır biz Çankaya da yaşıyoruz keşke birileri yapsada tagdir etsek

0 0 Cevap Yaz
Kamil Efe 4 Mart 2024 07:39

Rica ediyorum bir de uçan daire pisti yapsın. Uçan daireleri nereye park edeceğimizi bilemiyoruz. Teleferik projesini daha önce yine bir AKP'li gündeme getirmişti ama olmadı.

0 0 Cevap Yaz
Vatandaş 3 Mart 2024 22:44

Gerek yok.Olmamış.

0 0 Cevap Yaz
SABRİ DİKER 3 Mart 2024 18:54

TELEFERİK GEREKSİZ HARCAMA !!!!

3 2 Cevap Yaz
ÜMİT

Bir telefriğimiz eksikti sanki

0 0
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi