Eskişehir'e 2 mega yatırım müjdesi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'e 2 mega yatırım müjdesi!
A
a

Eskişehir'e 27 hektarlık bir alanda inşa edilecek Termal Konaklama Tesisi ve Kür Merkezi ile şehrin havacılık vizyonuna değer katacak Havalimanı projesi için önemli bir gelişme yaşandı.

Sütiş Eskişehir

ERİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rüştü Şentuna yaptığı açıklamada:

“ERİAD olarak şehrimizin termal kaynakları ve havacılık potansiyelinin âtıl bir şekilde durmasına gönlümüz elvermedi. Bir sivil toplum kuruluşu olarak harekete geçmek istedik. Hem Termal Turizm potansiyeli hem de bu projeye de entegre olabilecek bir kontrolsüz havaalanı için yoğun mesai harcadık.
 
2023 Yılında Tepebaşı Belediye Başkanımız Sn. Ahmet Ataç Başkanımızın önerisi ve Teşvikleri ile 27 hektarlık alan için bir proje hazırlayarak Bakanlığımızdan Tahsis ihale talebinde bulunduk. Bu proje içersinde Termal Konaklama tesisi ve kür merkezi olacak. Proje ileriki dönemlerde genişleterek, ileri yaşam merkezi, geriatri gibiturizm ve sağlık hizmetleri verecek büyük bir komplekse dönüşecek. Ayrıca havacılık konusunda sağlam bir geçmişi ve kültürü olan şehrimize bu konuda da vizyon katacak bir yatırım için kolları sıvadık. Küçük kapasiteli uçakların kullanabileceği, uçuş okullarının yer alacağı, insansız hava araçlarının üretim ve test süreçlerine uygun olan, bakım onarım tesislerinin bulanacağı bir kontrolsüz havaalanı için ciddi bir mesai harcadık. Berlin’de teknik incelemelerde bulunduk. Konu ile ilgili pek çok kurum, kuruluşla yazışmalar yaptık. Uçuş verimliliğinden, pist yönüne kadar en ufak ayrıntıyı inceleyerek bir proje oluşturduk. Bu yatırımı da RumeliYatırım AŞ.üzerinden yapacağımız için proje ile birlikte yatırımcımızı da hazırladık. Yapacağımız bu projelerle ilgili geçtiğimiz aylarda yani henüz başlangıç aşamasında da basın mensuplarımıza bilgilendirme yaptık. Özetle Eskişehir’e çok büyük iki yatırım kazandırmak için çıktığımız yolculuk bugünlerde somutlaşmaya başladı. İlgili bakanlıklar ve genel müdürlüklere proje dosyalarımızı, başvurularımızı teslim ettik ve bürokratik süreçlerin tamamlanmasını bekliyoruz. Aslında bu süreç biraz ilerledikten sonra proje lansmanını yapacaktık fakat bazı koşullar bizden bağımsız gerçekleştiği için kamuoyu lansmanını erken bir tarihe çekmek zorunda kaldık. ERİAD olarak geçtiğimiz dönemlerdebu projelerin tüm detaylarını aynı zamanda ERİAD üyemiz olan Sanayi Odası Başkanımız Celalettin Kesikbaş ve ekibi ile paylaştık. Ticaret Odası Başkanımız Metin Güler’den de konuyla ilgili bir toplantı talep ettik. Aslında lansmanı değerli kurumlarımızla birlikte yapmayı hedefliyorduk. Fakat Metin Başkan bu süreci dikkate almadan zamansız bir açıklama yaptı. ERİAD Ailemizin içinde üzüntüyle karşılanan ve motivasyon düşüklüğüne sebep olan bu açıklamalara karşın bizlerde lansman tarihimizi öne çektik ve nasip ise haftaya projeleri, şu ana kadar yapılanları ve geldiğimiz noktaya dair tüm detaylarıkamuoyu ile paylaşacağız. ERİAD Ailesi olarak sanayi ve ticaretinde güçlü bir şekilde yer aldığımız Eskişehir’e karşı böyle değerli yatırımlarla katkı sunmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Kolaylaştırıcı olan, destek olan ve bu yatırımların bir şehir projesi olduğunu bilerek elini taşın altına koyan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara da şükranlarımızı sunuyoruz.”
  

Kaynak : HABER MERKEZİ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi