Eskişehir'den Salda Gölü'ne özel hediye: Kutularla götürüldü

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'den Salda Gölü'ne özel hediye: Kutularla götürüldü
A
a

Türkiye'nin doğal güzelliklerinden biri olan Salda Gölü, sadece muhteşem manzarasıyla değil, aynı zamanda biyolojik çeşitliliğin korunması ve artırılması yönünde atılan adımlarla da dikkat çekiyor. Özellikle Eskişehir'den kutularla yola çıkan özel bir hediye Salda'ya ulaştı ve güzel görüntüler ortaya çıktı...

Sütiş Eskişehir
DKMP 6. Bölge Müdürlüğü tarafından Salda Gölü çevresine 4 kızıl geyik daha bırakıldı. Daha önce bırakılan 12 kızıl geyik ile birlikte toplamda 16 kızıl geyik bırakılmış oldu.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER...

 

Eskişehir'den getirilen kızıl geyikler doğaya salınıyor

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) tarafından "Nesli Tehlike Altında Olan Türlerin Tekrar Eski Yaşam Alanlarına Geri Kazandırılması Projesi" Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Burdur’da yürütülen çalışmalar ile devam ediyor. Bu çerçevede Tarım ve Orman Bakanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Burdur’da bulunan Salda Gölü çevresine getirilen kızıl geyikler doğaya salınıyor.

Daha önce Bursa ve Eskişehir’den getirilen 3 erkek 9 dişi toplam 12 kızıl geyiğin salındığı Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü Tabiat Parkı üst tarafında bulunan Eşeler Yaylası’na dün akşam saatlerinde Eskişehir'in Mihalıççık ilçesindeki Çatacık Geyik Üretme İstasyonu'ndan getirilen 4 dişi kızıl geyik daha salındı. Böylelikle bölgeye salınan kızıl geyik sayısı 16’ya yükseldi.

Geyiklerin bölgeye hızlı adapte oldukları görülürken, hızlı bir şekilde üreyip çoğalmaları bekleniyor.
Kaynak : İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Recep 19 Mayıs 2024 02:32

Salda gölü kızıl geyiği ne yapsın ormana salsaydınız bari..

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi