Eskişehir'deki üniversite adını 8 önemli listeye yazdırdı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki üniversite adını 8 önemli listeye yazdırdı!
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), akademik performansı ile uluslararası alanda adından söz ettirmeye devam ediyor. İşte ESOGÜ adının yer aldığı listeler...

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), dünya genelindeki 8 sıralama kuruluşunun listesinde yer aldı.

Türkiye’deki üniversiteleri akademik performanslarına göre sıralayan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı “2023 Yılında Üniversitelerimizin 11 Dünya Genel Sıralamasındaki Durumu” başlıklı raporu yayınladı. Verilere göre Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ); Türkiye’den URAP, Amerika’dan US NEWS&WORLD REPORT, İngiltere’den THE, İspanya’dan WEBOMETRICS ve SCIMAGO, Arap Emirlikleri’nden CWUR, Rusya’dan RUR ile Hollanda’dan Leiden sıralama kuruluşlarının raporlarında yer alarak adını listeye adını yazdıran tek Eskişehir üniversitesi oldu. 8 sıralama kuruluşu listesinde yer alan ESOGÜ bu başarısını Bursa Uludağ, Sabancı, Çukurova, Fırat, Akdeniz, Kocaeli üniversiteleri ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile paylaştı.
Raporda dünya genel sıralamalarından en az birinde ilk 500 arasında yer alan 9 üniversitenin yanı sıra farklı sıralamalarda yer alan üniversitelere de yer veriliyor. Web of Science/InCites gibi uluslararası kaynaklar ile YÖK’ün yayınladığı verileri kullanan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan URAP Araştırma Laboratuvarı; makale sayısı, atıf sayısı, toplam bilimsel doküman sayısı, öğretim üyesi başına düşen makale sayısı gibi göstergeleri temel alıyor.
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi