Eskişehir'deki sihir bozuldu: Hatipoğlu "kral çıplak" dedi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki sihir bozuldu: Hatipoğlu "kral çıplak" dedi
A
a

Milliyetçi Harekat Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir seçim sürecine dair izlenimlerini aktardı. Candemir, sorunsuz bir seçim süreci olduğunu ve bu seçimin sevindirici kısmının Eskişehir’in sorunlarının ilk defa gündeme gelmesi olduğunu belirtti. Candemir, “Nebi Bey sahaya çıkarak ‘Kral çıplak’ dedi. Bir sihir vardı ve o sihir bozuldu” ifadelerini kullandı.

Sütiş Eskişehir
MHP’nin seçim çalışmalarını dile getiren Candemir, “Son dakikaya kadar, son oy sayılasıya kadar ve YSK tarafından resmileşinceye kadar bizim için süreç devam ediyor. Bundan sonraki saatler aslında bizim çok daha yoğun geçecek. Vatandaşı oyunu alabilmek ve o oyu sandığa attırabilmek kadar, o oyu sandıktan çıkarabilmek de çok önemli. Sandık başı eğitimlerimiz devam ediyor. En sevindirici kısmı Türkiye genelinde özellikle de Eskişehir’de bir kargaşa olmadan, kimsenin burnu kanamadan bu güne geldik. İnşallah bu atmosfer içerisinde kalarak seçimi bitiririz. Süreç iyi gidiyor. En büyük avantajımız adaylarımızın hepsi bu şehirde doğup büyümüş, Eskişehirlinin tanıdığı, başarı hikayeleri olan adaylar. O nedenle zorluk çekmiyoruz. Seçim kampanyası yaklaşık 90 gündür sürüyor. Eskişehir’in tüm sorunlarıyla alakalı projeler ortaya kondu. 25 yıl sonra CHP ilk defa lansman yapmak, proje açıklamak ve sahaya inmek zorunda kaldı. Nebi Bey sahaya çıkarak ‘Kral çıplak’ dedi. Bir sihir vardı ve o sihir bozuldu. Eskişehir’in trafik, otopark, su gibi problemleri ilk defa gündeme geldi. Bizim için en sevindirici kısım budur” diye konuştu.

“ÖNCE ESKİŞEHİR”

Bu seçim MHP teşkilatının geçmiş dönemlere göre daha fazla sahada olduğunu belirten Candemir, “MHP’nin kuruluş ve felsefesi bellidir. Sayın Genel Başkan’ımızın belirttiği gibi bizim için ‘Önce ülkem ve devletim, sonra partim, sonra ben.’ Eskişehir teşkilatı olarak da diyoruz ki önce Eskişehir. Bu seçimin ayrı bir özelliği daha var biz MHP’den olmayan adayları zor benimseriz, örneklerini yaşadık. İlk defa MHP Nebi Hatipoğlu’nu bağrına bastı. Kendinden biri gibi gördü. MHP, bize gönül vermiş arkadaşlarımız canı gönülden sahada çalışıyor. Ben 30 yıldır partide aktif olarak yöneticilik yapıyorum ben de sahada ilk defa bu kadar fazla olduğumuza şahit oldum.

“ESKİŞEHİRLİLERE YAKIŞAN BUDUR”

Emniyet Teşkilatı’nın çalışmaları ve Eskişehirlilerin tavrıyla sorunsuz bir seçim dönemi olduğunu belirten Candemir, “Uzun yıllardır Eskişehir’de seçim dönemlerinde Eskişehir halkının yapısından dolayı emniyet bürokrasisinin aldığı önlemler sayesinde sıkıntı yaşamıyoruz. Hakları ödenmez. Sayın Valim başta olmak üzere, Emniyet Müdür, Jandarma Alay Komutanımız herkes üzerine düşeni yapıyor. Burada en fazla görev yapan ise Eskişehirlilerdir. Seçim olur biter ama biz 1 Nisan’da yine yüz yüze bakacağız. Bu şehirde birlikte yaşıyoruz. Halk bir irade ortaya koyduğunda saygı duyulmak zorunda. Demokrasinin gereğini yerine getiriyoruz. Bunu saygı çerçevesinde kırmadan dökmeden sona erdirmek zorundayız. Demokrasinin gereği budur. MHP’nin seçim mottosu da ‘Ayırmadan, ayrıştırmadan canla başla çalışmak.’ Farklı dünya görüşlerine sahip olabilirsin ama unutmayalım ki bu bir yerel seçim. Eskişehir’in problemlerini kim çözebilir? Bunu ön plana almamız gerekiyor. Problemlerin çözümü noktasında km inandırıcı geliyorsa değerlendirme yaparak birbirimize saygı ve sevgiyle bu süreci tamamlamalıyız. Eskişehirlilere yakışan da budur.
 
 
Kaynak : MUHABİR - ZEYNEP ÜNEL
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi