Eskişehir'deki korunma ve bakım altındaki çocuklardan ESTÜ ziyareti

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki korunma ve bakım altındaki çocuklardan ESTÜ ziyareti
A
a

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Sitesi ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’nde korunma ve bakım altında bulunan ortaokul düzeyindeki çocuklar, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Fen Fakültesi Fizik, Matematik ve Biyoloji Bölümleri ile bölüm laboratuvarlarını ziyaret etti.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Eskişehir Teknik Üniversitesi Çocuk ve Genç Eğitimi Uygulama ve Araştırma Birimi'nin ‘Fen Fakültesini Tanıyorum’ etkinliği çerçevesinde gerçekleştirilen ziyarette konuşan Birim Müdürü Prof. Dr. Sedef Dikmen, “Geleceğimiz olan çocuklara öğrenme şevki, keşfetme mutluluğu ve deney yapma heyecanı veren bir ortam sunarak onların bilime olan merak ve ilgisini artırmak amacıyla üniversitemiz Fen Fakültesi’nde gerçekleştirdiğimiz etkinlik, özellikle çocukların üniversiteyle bağ kurmalarını sağlaması ve üniversite ile toplum arasında etkili bir köprü olması sebebiyle önemlidir” dedi.

Çocuklara yönelik yapılan etkinliklerin önemine dikkat çeken ESTÜ Çocuk ve Genç Eğitimi Uygulama ve Araştırma Birimi Yönetim Kurulu Üyesi Öğr. Gör. Dr. Betül Gümüş, ziyaretin çocukların hayatında iz bırakan ve onlar için ufuk açıcı bir etkinlik olduğunun altını çizdi.
Çocukların yarıyıl tatillerini etkin bir şekilde değerlendirebilmeleri amacıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyeleri Araş. Gör. Burak Aratan, Dr. Öğr. Üyesi Zafer Dikmen ve Öğr. Gör. Dr. Züliyet Çelikbilek eşliğinde çocuklar, Fizik Bölümü laboratuvarlarında, hareket, ışık ve optik ile ilgili temel deneyleri izleme fırsatı yakaladı. Araş. Gör. Emrullah Yılmaz, Biyoloji Bölümü Zooloji Müzesi hakkında çocukları bilgilendirirken, Araş. Gör. Dr. Gökçe Çakmak, etkinliğin son durağı olan matematik noktasında sergilenen materyalleri tanıtarak çocukların sorularını cevapladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi