Eskişehir'deki iş yerleri dikkat: Büyükşehir'den sıkı denetim

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki iş yerleri dikkat: Büyükşehir'den sıkı denetim
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Bulvarı’nda kaldırım işgaline sebebiyet veren iş yerlerini denetledi.

Sütiş Eskişehir
Vatandaşların huzur, sağlık ve güvenliği için 7/24 görev başında olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu caddelerde kaldırımların, bazı işyerleri tarafından işgal edilmesine yönelik zabıta ekipleri denetim yaptı. 

Zabıtanın bu konuda denetimlerine devam edeceğini belirten ve esnafa yönelik çağrıda bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, “Şehrimizin değerli esnaflarından bir ricada bulunmak istiyorum.Dükkanlarınızın önündeki mevcut kullanımları başta yaşlılar, engelliler ve bebek arabalı ebeveynler olmak üzere tüm hemşehrilerimizin geçişlerini kolaylaştıracak şekilde yeniden düzenleyelim. Çünkü kaldırımlar hepimizin.  Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluk alanımızda bulunan cadde ve bulvarlardaki denetimlerimizi artıracağımızın bilinmesini isterim.” dedi.

Esnaftan bu konuda hassasiyet beklediğini söyleyen Başkan Ünlüce, “Zabıta ekiplerimiz ilk ziyaretlerinde esnafımızı bu konuda uyarmakta, işgaliyenin devam etmesi halinde de Kabahatler Kanunu'na göre işlem yapmak zorundadır. Bir arada yaşama kültürüne saygının üst seviyede olduğu şehrimizde, siz değerli esnaflarımızın da bu konuya hassasiyet göstereceğine inanıyor, hepinize bereketli kazançlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Kaynak : ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Sehrimiz 3 Mayıs 2024 23:22

Hah şöyle. Özellikle de tramvayin carşı durahinin çevresindeki işyerlerinin kaldirimlara isgallerine de müdahale etsinler bir zahmet. Küçük ses var zengin bizden esnafa laf yok denilecekse işgüzarlik yapmış demektir.

0 0 Cevap Yaz
Levent TANERİ 3 Mayıs 2024 22:28

CAPELLA TÜMDEN DENETLENDİ MI89999

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi