Bu yorum, bazı kesimler tarafından "duyarlılık eksikliği" ve "saygısızlık" olarak nitelendirildi. Fuhuşun mağdurları ve bu konudaki mücadeleyi göz ardı ettiği, operasyonda emeği geçenleri küçümsediği ve durumu hafife aldığı savunuldu.
Yorumun mizah sınırlarını aşarak "kara mizah" ve "aşağılayıcı" olduğu da eleştirildi. Bazı kullanıcılar, Yılmaz'ın bu yorumunun toplumda fuhuşa bakış açısını olumsuz etkileyebileceğini ve bu sorunun çözümüne katkı sunmadığını savundu.
Eleştirilerde ayrıca, Yılmaz'ın konuyla ilgili bilgi sahibi olmadan yorum yaptığı ve bu nedenle de yanlış yönlendirmelere yol açtığı da belirtildi.
Yılmaz'ı destekleyenler ise yorumunun mizah amaçlı olduğunu ve eleştirilere gerek olmadığını savundu. Yorumun, fuhuş operasyonuna dair bir eleştiriden ziyade, operasyonun etkisizliğine yönelik bir espri olduğunu düşünenler vardı.
Mizah ülkemizde bazı kategori insanlara yıldızlar kadar uzak olduğundan tepkilerini doğal karşılamak gerekir.