Eskişehir'deki büyük hezimetten sonra Hatipoğlu'ndan açıklama

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki büyük hezimetten sonra Hatipoğlu'ndan açıklama
A
a

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yoğun bir mücadele yaşandı. CHP'den Ayşe Ünlüce ve AK Parti'den Nebi Hatipoğlu arasındaki rekabet özellikle dikkat çekti. Seçim sonuçlarına göre, Ayşe Ünlüce rakibine yüzde 13'lük bir farkla galip geldi. Nebi Hatipoğlu seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklamasında, Ayşe Ünlüce'yi tebrik etti

Sütiş Eskişehir
31 Mart Yerel Seçimleri'nde özellikle Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oldukça çekişmeli bir mücadele yaşandı. Bu yarış, CHP adayı Ayşe Ünlüce ile AK Parti adayı Nebi Hatipoğlu arasında gerçekleşti. Seçimlerin ardından açıklanan sonuçlara göre, Ayşe Ünlüce rakibine yüzde 13'lük bir fark atarak seçimi kazandı.

"Türk Demokrasisi kazandı"

Yerel seçimlerin ardından Nebi Hatipoğlu'ndan ilk açıklama geldi. Hatipoğlu, Ayşe Ünlücü'yi tebrik ederek, "Kıymetli hemşerilerim, Türkiye 31 Mart 2024 Pazar günü büyük bir demokratik olgunlukla mahalli seçimleri yaptı. İstenmeyen birkaç olay dışında çok şükür ülkemizde demokratik huzur iklimi galip geldi ve önce Türk Demokrasisi kazandı. Bu vesile ile il, ilçe ve belde olmak üzere millete hizmet etme görevini alan tüm başkanlara başarılar diliyorum. Ülkemiz için bu sonuçların hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim. Bir kez daha büyük demokrasi bilinci ile sandıklara koşan 61 milyonun her ferdini kutluyorum.

"Bu süreçte istemeden bile olsa kırdığımız tüm gönüldaşlarımdan da helallik beklerim"

Adaylığımdan bugüne kadar şahsımı her konuda destekleyen gerek Eskişehir’de gerek tüm Türkiye’de hiçbir aday ya da kampanyayı yalnız bırakmayan, insan üstü bir gayretle bize liderlik eden Cumhurbaşkanım Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte büyük bir mücadele veren AK Parti ve MHP il başkanlarına ve kıymetli teşkilatlarına, ittifakın tüm bileşenlerine, sayın vekillerimize, ilk günden şu ana kadar destekleri, duaları, çabaları ile yanımızda olan tüm gönüllülerimize teşekkür ediyor, haklarını helal etmelerini diliyorum. Bu süreçte istemeden bile olsa kırdığımız tüm gönüldaşlarımdan da helallik beklerim.

"Ancak halkımızın teveccühü Ayşe Ünlüce Hanım’dan yana oldu"

Değerli Eskişehirliler,

Çok iyi bir ekiple çok iyi bir kampanya dönemi geçirdik. Ancak halkımızın teveccühü Ayşe Ünlüce Hanım’dan yana oldu. Kendisini samimiyetle kutluyor, Eskişehir’e hizmet yolunda başarılar diliyorum. Beni tanıyanlar bilir, yorulmak, yılmak huyum değildir. Hele konu Eskişehir’e hizmet etmek ise engel tanımam. Sandıklara yansıyan milli iradeden daha büyük bir siyasi gücün olmadığını biliyorum. Ancak bu sonuçlarışahsım ve partim adına bir yenilgi ya da yılgınlık sebebi olarak da değerlendirmiyorum. Milletimizin keskin ölçüm yapan bir kantarı olduğunu biliyoruz. Milletimizin bu uyarısını görüyoruz. Hatalarımızı düzeltmek için daha çok çalışacak, doğrularımızı ise büyüteceğiz. Şairin de dediği gibi “toparlanın, gitmiyoruz!”. Buradayız, Eskişehir’deyiz, milletimizin karşısındayız.

"Eskişehir için verilen sözlerin tutulmasını takip edeceğim"

Bu şiar ile yarından tezi yok, bütün gücüm ve mücadelem Eskişehir için verilen sözlerin tutulmasını, vaatlerin yerine getirilmesini takip etmek olacak. Eskişehir kimsesiz değil, Eskişehir sahipsiz değildir.  Kendi adıma bu seçim sonucunu daha çok çalışmam yönünde bir mesaj olarak aldığımı bir kez daha ifade ediyor, beni bu adaylığa layık gören cumhurbaşkanıma, yüzbinlerce seçmenimize, tüm Eskişehir’e teşekkürlerimi sunuyorum. Biliyorsunuz, kampanya sırasında “kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız” diyorduk. Şimdi de “çalışacağız, çalışacağız, Eskişehir için daha çok çalışacağız” diyor, sizleri Allaha emanet ediyorum." açıklamasında bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi