Eskişehir'deki bu keçinin boyunu duyan şaşırıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki bu keçinin boyunu duyan şaşırıyor
A
a

Eskişehir'deki kurban pazarına Antalya'dan gelen ve ayağa kalktığında 3 metre boya ulaşan bu muazzam keçi, adeta büyükbaş kurbanlıklarla yarışıyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurban pazarında da hareketlilik başladı. Vatandaşların kurbanlıklarını almak için pazar yolunu tutarken, 12 bin liradan 40 bin liraya kadar küçükbaş kurbanlık bulmak mümkün. Özellikle küçükbaş kurbanlık almak için gelen vatandaşları ‘Kocaoğlan’ isimli keçi şaşırtıyor. Adeta büyükbaş kurbanlık boyunda olan Karaoğlan, ayağa kalktığından yaklaşık 3 metreye kadar ulaşıyor. Normal şartlarda ise bir insan boyuna yakın olan keçiyi görenler şaşırıyor. Sahibi tarafından Antalya’dan getirilerek, 3 yıldır bakılan keçi 35 bin liraya alıcısı bekliyor. Canlı olarak 150 kilogram gelen Karaoğlan, pazarın gözdesi durumunda.
Keçisine yoğun ilginin olduğunu anlatan Ercan Özel, “3 yıldır kendi hayvanımız. Pazara satmaya getirdik. Canlı hali 150 kilograma yakın. Antalya’ya özgü olan bir hayvan. Başka bir yerde de yetişmiyor. Görenler dana diyor. Biz buna 35 bin lira istiyoruz. Talep var 30 bin lira veriyorlar. Yükseldiği zaman 3 metre vardır” dedi.
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi