Eskişehir'de yakalanan dilencilerden bakın kaç lira çıktı...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de yakalanan dilencilerden bakın kaç lira çıktı...
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri'nin yapmış olduğu dilencilere yönelik operasyonda, Hamamyolu bölgesinde ekipler tarafından yakalanan dilencilerin üzerinden 1385 TL çıktı. 

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezi genelinde yapılan denetimler kapsamında vatandaşlardan para dilenen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınan şahıslara karşı denetim yaptı. Ağırlıklı olarak çarşı bölgesinde bulunan ve kalabalık gruplar halinde dolaşan dilencilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda, çoğu kadın ve çocuklardan oluşan dilenciler, zabıta ekiplerine zor anlar yaşattı. Zabıta personeli ile yapılan operasyonlarda alınan ve vatandaşların iyi niyetini suiistimal ettiği tespit edilen dilencilerin üst aramasında çıkan paralar tutanaklarla tespit edildi. Dilencilerin üzerinden çıkan 1385 TL, buluntu para olarak kayıtlara geçirildi. 

Zabıta Ekipleri, operasyon sırasında yakalanan dilencilere kabahatler kanuna göre yasal işlem uyguladı. Denetimlerin düzenli olarak devam ettiğini ifade eden Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, büyük bir ciddiyetle sürdürülen dilenci operasyonları sonucunda kent genelindeki dilenci sayısını düşürmeyi hedeflediklerini söyledi. 
 
Kaynak : bülten
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi