Eskişehir'de Türk Sanat Müziği Korosu konseri

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de Türk Sanat Müziği Korosu konseri
A
a

Eskişehir'de Türk Sanat Müziği Korosu konseri, Eskişehir Yunus Emre Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlendi. Konseri izleyen sanatseverler konsere yoğun ilgi gösterdi. Konser, ayakta alkışlandı.

Sütiş Eskişehir
Konserin açılış konuşmasını yapan Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Av. Ahmet Doğanses, "Derneğimiz tarafından düzenlediğimiz, konser, Eskişehir'in kültür ve sanatına katkıda bulunmaktadır. Derneğimiz 1993 yılında kurulan bir dernek olup, 31 yıldır güzel Eskişehir'imize ilmi, sanatsal ve kültürel alanda katkılarda bulunmaktadır. Bu kültürel, sanatsal ve ilmi çalışmalarımız, aynı perspektifte devam edecektir'' dedi.

Türk Sanat Müziği Korosu; Koro Şefliğini Cem Aksu'nun yaptığı konserin ikinci bölümünde, konuk sanatçılar Murat Seçkin ve Ayşe Mine sahne aldı. Konserin ilk bölümündeki şarkılar koro tarafından, ikinci bölümünde ise şarkılar konuk sanatçılar Murat Seçkin ve Ayşe Mine tarafından seslendirildi. Konserde; yurdun çeşitli yörelerinden şarkılar, korodaki sanatçılar tarafından seslendirildi ve sanatseverler söylenen şarkılara hep birlikte eşlik ettiler. Türk Sanat Müziği'nin birbirinden güzide eserlerinin icra edildiği konser, sanatseverler ve davetliler tarafından beğeni topladı ve izleyicilerden tam not aldı.

Konser Sonunda: Dernek başkanı Av. Ahmet Doğanses tarafından ünlü sanatçılar Ayşe Mine ve Murat Seçkin' e çiçek buketi takdim edildi.
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi