Eskişehir'de turizm sezonunda kitap satışları uçuşta

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de turizm sezonunda kitap satışları uçuşta
A
a

Eskişehir'de havaların ısınması ve turizm sezonunun başlamasıyla birlikte, orta öğretim ve ilköğretim okullarının kapanmasına yakın kitap satışları arttı.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de yıllardır kitap satan Özgür Özyürek, satışların yer yıl aynı dönemde artmaya başladığını anlattı. Özyürek, en çok satılan kitapların polisiye, kişisel gelişim ve wattpad diye tabir edilen yerlerden derlenen kitaplar olduğunu ifade etti.
Özgür Özyürek, okulların kapanmaya yakın olmasının kitap satışlarının artmasında en büyük sebep olduğunu söyleyerek
“Yaz aylarının gelmesi öncelikle orta dereceli okulların kapan anlamına geliyor. Orta dereceli okullar kapandığı zaman kitap satışlarında bir hareketlenme olur her zaman. Üniversitelerin kapanması çok aman aman etkilemiyor. Çok öyle dramatik bir etki yapmıyor. Ama ortaokul düzeyindeki okulların, ortaöğretim düzeyindeki okulların Eskişehirli öğrencilerin olduğu okulların kapanması, tatil olması kitap satışlarını yukarıya doğru yönlendiriyor. Şubelerimiz yazın çok hareketli olur. Çünkü Eskişehir turist kenti yani turizm giderek yükseliyor. Şu anda da gruplar geliyor. Hemen hemen her hafta sonu mutlaka 5-6 grup gelir. Hepsinin mutlaka geçtiği yer Adalar mevkiidir. O sebeple oradaki şubemiz çok hareketli ve satışlarımız gayet iyi ve yükselişte. En çok şu aralar kişisel gelişim kitapları revaçta. Bunun haricinde dinler tarihi gibi kitaplar insanların ilgi gösterdiği bir alan. Çocuk kitaplarımız var. Onlar dediğim gibi ortaokul, ortaöğretim kurumlarının kapanmasıyla birlikte onlara bir ilgi oldu. Bir de polisiye diye tabir ettiğimiz kitaplar çok satıyor. Bir de genç Türk yazarların yazdığı gençlik kurgusu veya gençlik kurgu kitapları iyi bir iyi yükseliş yakaladı. Onları da herkesin bildiği klasikler ve diğer kitapları izliyor" dedi
Kaynak : İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi