Eskişehir'de sürücüleri üzecek tablo: İşte yeni fiyatlar...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de sürücüleri üzecek tablo: İşte yeni fiyatlar...
A
a

Girdi maliyetlerindeki artış oto yıkama sektörüne de yansıdı. Oto yıkama ücretlerine 1 yılda en az yüzde 100 zam gelirken esnaf da artan maliyetlerden şikayetçi. Eskişehir'de oto yıkamacı Fahri Toğrul, “Her geçen gün maliyetler artıyor. Fiyatlarımıza yansıtmak zorunda kalıyoruz. Bu kez de işlerimiz düşüyor” dedi.

Sütiş Eskişehir
Enflasyon hayatın her alanında kendini hissettirmeye devam ediyor. Hayat pahalılığından oto yıkama sektörü de nasibini aldı.  

Oto yıkama ücretleri geçen yıla oranla yüzde 100 artarken,  fiyatların yüksekliği oto yıkamacıların işlerinin de azalmasına sebep oldu.

ESKİŞEHİR'DE OTO YIKAMA ÜCRETİNE 100 LİRA ZAM!

Eskişehir’de oto yıkamacılık yapan Fahri Toğrul yılbaşından sonra oto yıkama ücretine 100 lira zam geldiğini belirterek, “Yılbaşı öncesinde 200 TL olan fiyatımız şu anda iç – dış yıkama 300 TL oldu. Her geçen gün maliyetler artıyor. Bu yüzden fiyatlarımıza yansıtmak zorunda kalıyoruz. Bu kez de insanlara çok geliyor, işlerimiz düşüyor. Fiyatları aynı tutsak biz zarar ediyoruz. İnsanlar liralık yıkamaya yöneliyorlar. 1 yılda fiyatlarımız yüzde 100 arttı. Geçen yıl bu zamanlarda 150 liraydı, şu anda 300 lira” dedi. Öte yandan kış aylarında yağışın olmamasının da işlerini olumsuz etkilediğini ifade eden Toğrul, “Havaların sıcak olması da işlerimize olumsuz yansıdı. Kış ayları bizim için sıkıntılı geçiyor. Yaz gibi olmuyor. Şu anda yoğunluğumuz yok” şeklinde konuştu.

ESKİŞEHİR'DE OTO YIKAMA TARİFESİ:

                  İç – Dış     Dış        İç

Otomobil          300 TL     200TL     200 TL
Ticari – SUV     400 TL     300 TL    300 TL
Minibüs Pikap  500 TL     400 TL    400 TL
Araç motor       400 TL
Kaynak : M. ANIL AKSOY
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
F.Bodur 27 Şubat 2024 20:28

Fiyatlar açıklandığı gibi değil. İç-Dış 400-450 TL

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi