Eskişehir'de sahte gazete skandalı: Arkasında kim var?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de sahte gazete skandalı: Arkasında kim var?
A
a

CHP İl Başkanı Avukat Talat Yalaz, 'ajans26' adında dağıtılan sahte gazetenin basın ve yayın izni olmadan karalama ve iftira içerikli haberler yaydığını belirterek suç duyurusunda bulundu. Yalaz, rakiplerinin panik halinde olduğunu ve Eskişehirlilerin bu çırpınışlara prim vermeyeceğini söyledi.

Sütiş Eskişehir
CHP İl Başkanı Av. Talat Yalaz, ‘ajans26’ adında dağıtılan gazetenin sahte olduğunu ifade ederek ile suç duyurusunda bulundu. Yalaz, “Rakibimizin ne kadar panik halinde olduğunu, basın ve yayın izni olmayan ‘ajans26’ adındaki bu gazeteyi muhtelif yerlerde dağıtarak adaylarımızla ilgili gerçek dışı karalama ve iftira niteliğindeki haber içerikleriyle bir algı oluşturmaya çalıştıklarını gördük” dedi.

Eskişehir Adliyesi önünde basın açıklamasında bulunan CHP İl Başkanı Talat Yalaz, “Suç duyurumuzun konusu, sahte bir gazetenin rakiplerimiz tarafından çıkarılarak yayınlanması ve basılı hale getirilerek muhtelif yerlerde dağıtılması. Hem bu aykırılığın önlenmesi hem de içeriği itibariyle suç unsuru taşıyan karalama ve iftira niteliğindeki sözde haberler içeren bu yayın organı ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. Bu itibarla rakibimizin ne kadar panik halinde olduğunu, basın ve yayın izni olmayan ‘ajans26’ adındaki bu gazeteyi muhtelif yerlerde dağıtarak adaylarımızla ilgili gerçek dışı karalama ve iftira niteliğindeki haber içerikleriyle bir algı oluşturmaya çalıştıklarını gördük. Bu çırpınışların Eskişehirliler tarafından kabul edilmeyeceğini biliyoruz. Herhangi bir şekilde de amacına ulaşamayacakları konusunda da Eskişehirlilere güveniyoruz. Gerekli hukuki süreci başlattık” ifadelerini kullandı.
 
Kaynak : MUHABİR - M. ANIL AKSOY
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Es es 28 Mart 2024 12:13

Chp gidici

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi