Eskişehir'de rekor kıran festivale yaraşır manzara

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de rekor kıran festivale yaraşır manzara
A
a

Eskişehir’de gerçekleşen ve herkesin her yıl dört gözle beklediği, Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali’ne katılan Eskişehir Doğa Aktiviteleri Grubu (ESDAG) ekibi, Gönül Dağı’nın zirvesine tırmanarak dev Türk bayrağını böyle gösterdi. O anın fotoğrafı görenleri büyüledi.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Eskişehir’de gerçekleşen Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali’ne katılan Eskişehir Doğa Aktiviteleri Grubu (ESDAG) ekibi Gönül Dağı’nın zirvesine tırmanarak dev Türk bayrağı açtı.

40 kişilik ekip soğuk havaya rağmen Gönül Dağı’nın zirvesine tırmandı

Sivrihisar’da bu yıl 8’incisi düzenlenen Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali’ ne katılan ESDAG Ekibi tarafından, alanın yakınlarındaki Gönül Dağı’nın zirvesine tırmanarak dev Türk Bayrağı açtılar. 40 kişilik ekip soğuk havaya rağmen yapılan tırmanışta oldukça eğlendi. Grup lideri Eda Konuk etkinliğin her yıl düzenlendiğini ve ekip olarak bu festivalin değişmez parçası olduklarını aktardı. Konuk konuyla ilgili, “Türk bayrağımızı zirveye kadar taşıyıp orda bu görevi yapmak gerçekten çok anlamlı. Festivali düzenleyen Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve yürüyüşü gerçekleştiren sporcu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Ekip festivalde sucuklu ekmeğin tadına bakıp hatıra fotoğrafı çekindi.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi