Eskişehir'de Porsuk Çayı'nda keyifli dakikalar...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de Porsuk Çayı'nda keyifli dakikalar...
A
a

Son günlerde artan hava sıcaklığıyla birlikte Eskişehirli vatandaşlar sokaklara akın etti. Tepebaşı ilçesinde bulunan Porsuk Bulvarı Dilem Sokak üzerinde, bazı vatandaşların güzel havayı değerlendirmek için Porsuk Çayı kenarında balık tutmaya çıktıkları görüldü.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Eskişehir’de güneşli havayı gören vatandaş, Porsuk Çayı kenarında balık tutmaya koştu.

Son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla birlikte insanlar sokağa döküldü. Tepebaşı ilçesi Porsuk Bulvarı Dilem sokak üzerinde bazı vatandaşların güzel havayı balık tutarak değerlendirmek istediği gözlemlendi. Oltası ve balık yemleri ile birlikte Köprübaşı civarında balık avlamak için olta sallayan Şükrü Altay, kahvehanede zararlı sigara dumanını çekmektense temiz havada balık tutmanın daha iyi olduğunu dile getirdi.

“65 yaşında bir emekli olarak kahvehaneye değil göl ya da çay kenarına gidiyorum”

Eskişehir’de yaşayan emekli amatör balıkçı Şükrü Altay, balık tutmanın kendisini rahatlattığını dile getirirken, “Hava güzel diye vakit geçirmeye çıktım. Kahveye gitmektense burada balık tutmak daha güzel. Bir emekli olarak hem daha huzurlu hissediyorum hem de pis ortamlardan çok çok daha iyi. Ben zaten bu balıkları zevk için tutuyorum. Yiyeceğimden değil, maksat aktivite olsun. Tuttuklarımı da geri bırakıyorum zaten. Keyif almak için tutuyorum. Öyle kahvedeki abilerimi kardeşlerimi de zehirli dumanda değil de burada göl kenarında, çay kenarında balık tutmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.
1000
icon
Okur 7 Şubat 2024 23:27

Etraf göründüğü kadarıyla çok bakımsız kalmış sanki.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi