Eskişehir'de ortadan ikiye ayrıldı: Faciadan dönüldü!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de ortadan ikiye ayrıldı: Faciadan dönüldü!
A
a

Eskişehir'deki çocuk parkında söğüt ağacı devrildi. Çevrede çocuk olmaması faciayı önlerken, mahalleli yetkililerden tedbir istiyor.

Sütiş Eskişehir
 Eskişehir'de bir parkta devrilen söğüt ağacı şans eseri çevrenin boş olması sonucunda kimsenin üzerine düşmezken, tedirgin olan mahalleli muhtemel yaralanmalara karşı yetkililerin tedbir almasını istedi. Yenikent Mahallesi'nde bulunan Öğretmenler Parkı'ndaki söğüt ağacı dün henüz bilinmeyen bir nedenle devrildi. Ağacın kökünden ayrılan büyük parça şans eseri bayramlaşan vatandaşların çevreyi boş bırakması sonucunda kimsenin üzerine gelmedi. Çocukların sıklıkta olduğu bölgede meydana gelen olay mahalleliyi ise tedirgin etti. Muhtemel yaralanmalara karşı endişeli olduğunu söyleyen vatandaşlar, yetkililerden ağaçların kontrol edilmesini istedi. Öte yandan, ağacın devrilmesinden birkaç saat sonra Odunpazarı Belediyesine bağlı ekiplerin konuyla ilgili çalışma yaptığı öğrenildi. 
   

 "Etrafın boş olması sayesinde büyük bir kaza önlendi" 

 Bölgede yaşayan vatandaşlardan birisi olan Yavuz Ünlü, "Bence artık ağaçların kontrol edilmesi gerekiyor. Demek ki bu ağaç yaşlanmış. Ayrıca parklar sürekli sulanıyor ve toprak gevşiyor. Mesela bazı ağaçlar çok su istemezler, aksi takdirde kururlar. Sulamada da mantık aranması lazım. Bu yaşanan olayda Kurban Bayramı nedeniyle etrafın boş olması sayesinde büyük bir kaza önlendi. Çevrede bir çocuk olabilir ve ağaç onun üzerine de devrilebilirdi. Dolayısıyla bu parkta özellikle söğüt ağaçlarının incelenmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi. 
                                
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi