Eskişehir'de mega proje: Değeri 500 milyon Euro!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de mega proje: Değeri 500 milyon Euro!
A
a

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, Eskişehir'de üretilen ve TCDD Taşımacılık için 500 milyon euroluk sipariş alınan 95 adet Eskişehir 5000 Elektrikli Anahat Lokomotifleri hakkında bilgi aldı.

Sütiş Eskişehir
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, saha çalışmalarını sürdürüyor. TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret eden Albayrak, Eskişehir’de üretimi devam eden ve TCDD Taşımacılık için 500 milyon Euro'luk sipariş alınan 95 adet Eskişehir 5000 Elektrikli Anahat Lokomotifleri’nin üretim çalışmaları hakkında bilgi aldı.  

Ziyaret ile ilgili bilgilendirmede bulunan AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, Türkiye’nin ‘Millî Teknoloji Hamlesi’ sayesinde hemen hemen her alanda dünya çapında bir üretici olduğunu belirtti. Eskişehir’in ve Türkiye’nin gururu TÜRASAŞ’ın ulaşım sistemlerinde önemli pay sahibi olduğunu vurgulayan Albayrak, şunları söyledi:  

 "TCDD Taşımacılık için 500 milyon Euro'luk sipariş aldı"

“Gururumuz, Demiryolu sektörünün lokomotifi TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ettik. Bölge Müdürümüz Ali Rıza Isın’dan öncelikle TÜRASAŞ’ın TCDD Taşımacılık için 500 milyon euroluk sipariş aldığı ve şehrimizde üretimi devam eden yerli ve millî 95 adet Eskişehir 5000 Elektrikli Anahat Lokomotifi Projesi ve Ar-Ge çalışmalarına dair bilgiler aldık. Nasipse 3 sene içerisinde siparişleri teslim etme planı var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ektiğimiz tohumlar seneler sonra meyvelerini vermeye başladı. 500 milyon euro gibi yüksek meblağ paramız yurt dışına gitmeyecek, şehrimizde yani ülkemizde kalacak. Eskişehir’imizde üretimi devam eden bu mega proje için ne kadar gurur duysak azdır. Bazıları şehirde suni gündem oluşturma çabalarına devam etsinler. Biz Türkiye Yüzyılı ışığında yürümeye devam edeceğiz. Değerli müdürümüze, ekibine ve işçi kardeşlerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”
Kaynak : AK PARTİ ESKİŞEHİR İL BAŞKANLIĞI
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Raiistlin 3 Mayıs 2024 13:48

Peki bu il başkanı ile AKP ESKİŞEHİR milletvekilleri yapılacak olan Ankara-İzmir tren hattı için niye bir girişimde bulunmuyorlar? Hazretler lafa gelince mangalda kül bırakmazlar!

0 0 Cevap Yaz
Lokomotif 3 Mayıs 2024 09:20

Sayın Editör; başlık sayfasındaki fotoğraf Eskişehir Bölge Müdürlüğü değil! :)

0 0 Cevap Yaz
Lokomotif 3 Mayıs 2024 09:17

Sipariş güzel de; bunu yapacak işçi personel kalmıyor TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğünde!

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi