Eskişehir'de matematiği sevdiren ücretsiz kurs: Kayıtlar başlıyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de matematiği sevdiren ücretsiz kurs: Kayıtlar başlıyor!
A
a

Eskişehir'de matematik, eğlenceli ve merak uyandıran bir hale dönüşüyor. Tepebaşı Belediyesi Matematik Evi, 8 yaş ve üzeri öğrenciler için ücretsiz yaz dönemi kursları düzenliyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin her yaştan bireyi matematiğin gerçek dünyası ile tanıştırmayı amaçlayan Matematik Evi, eğlenceli matematik öğrenme metotlarını Eskişehirlilerle buluşturmayı sürdürüyor.
Merkezde kullanılan farklı metotlar, katılımcılara eğlenceli bir matematik serüveni sunuyor. Zor bir ders olarak bilinen matematik, merkezde uygulanan teknikler ile eğlenceli ve merak uyandıran bir hal alıyor. İlkokul 2’nci sınıftan itibaren her yaştan bireyin faydalanabildiği merkezde kurslar, ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Yaz dönemi için kayıtlar 1 Temmuz’da başlıyor

Merkezde gerçekleştirilecek yaz dönemi eğitimleri kapsamında eğlenceli matematik, materyaller ile matematik, ispatlarla matematik ve origami ile matematik 8 yaş ve üzeri öğrenciler ile buluşacak. Eğitimlere kayıt olmak isteyenler kayıt formuna, duyuru görselinde yer alan QR kod ve https://tinyurl.com/matematikyaz linki üzerinden ulaşabilecek. 1 Temmuz Pazartesi günü başlayacak online kayıtların ardından Matematik Evi’nde eğitimlerin başlangıç tarihi ise 8 Temmuz Pazartesi olarak belirlendi. Bahçelievler Mahallesi Medeniyet Sokak Bahadırkent Sitesi No: 10/1 adresindeki Matematik Evi hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 290 12 90 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.
 
Kaynak : bülten
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi