Eskişehir'de kurban kesim alanı vatandaşlara huzurlu bir bayram yaşattı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de kurban kesim alanı vatandaşlara huzurlu bir bayram yaşattı
A
a

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, özenle hazırladığı kurban kesim alanıyla Eskişehirli vatandaşlara huzurlu bir Kurban Bayramı yaşatmıştır

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da kent halkı için hazırladığı kurban kesim alanı ile vatandaşlara sorunsuz bir bayram ortamı sundu.
Çamlıca Kapalı Pazar Yeri, belediye ekipleri tarafından düzenlenerek kurban kesimi için hazır hale getirildi. Sabahın erken saatlerinden itibaren küçükbaş kurbanlıkları ile kesim alanına gelen 343 vatandaş, ücretsiz kesim hizmetinden faydalanarak, kurban ibadetlerini gerçekleştirdi. Hayvanlarını belediye personeline teslim eden vatandaşlar, hijyenik bir ortamda ve sağlık önlemleri çerçevesinde ibadetlerini yerine getirdi. Kent sakinleri, etlerini belediye tarafından torbalar ile teslim alırken, sağlanan hizmetten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkürlerini iletti.
Öte yandan belediye ekipleri tarafından vatandaşlara, kesim işlemleri gerçekleştirilirken sıcak çorba, çay ve kahve ikramında da bulundu.
“Bu hizmeti sağlayanlara çok teşekkür ederim”
Kurbanını Tepebaşı Belediyesi’nin hazırladığı alanda kestiren Gürel Duruel, “Ben Tepebaşı’nda oturtan biri olarak bu işten çok memnunum. Birçok insan hayvan kesmeyi yüzmeyi ya da parçalamayı bilemiyor. Ya da imkanı yok. O nedenle bu hizmeti sağlayanlara çok teşekkür ederim. Ayrıca burada şartlar ve imkanlar da çok iyi” dedi.
“Sistematik bir şekilde kesim işlemleri gerçekleştiriliyor”
Yaşar Köroğlu ise, “Çok güzel hizmetler var. Sistematik bir şekilde kesim işlemleri gerçekleştiriliyor. Ahmet Ataç’a bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz, hayırlı bayramlar dileriz” ifadelerini kullandı.
“Tepebaşı Belediyesi çalışanlarının ve Ahmet Başkanın bayramı mübarek olsun”
Ramazan Çelik de, “Başkan Ahmet Ataç’a böyle bir hizmetinden dolayı teşekkür ederiz. Hizmetlerinin devamını dileriz. Tüm Tepebaşı Belediyesi çalışanlarının ve Ahmet Başkanın bayramı mübarek olsun. Ortam çok güzel, kolaylaştırıyor, hayır sahiplerine çok bir şey kalmıyor” şeklinde konuştu.
 
Kaynak : BÜLTEN
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi