Eskişehir'de kadın sağlığı semineri başarıyla tamamlandı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de kadın sağlığı semineri başarıyla tamamlandı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen "Kadın Sağlığı Eğitim Semineri", Seyitgazi ilçesinde büyük ilgi gördü.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de 2008 yılından bugüne kadınlara danışmanlık ve eğitim hizmeti veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü aracılığıyla ilçelerde yürüttüğü eğitim faaliyetlerini yaygınlaştırmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) tarafından kadınlara yönelik koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi amacıyla kırsal ilçelerdeki eğitim buluşmaları gerçekleştiriliyor.
“Kadın Sağlığı Eğitim Semineri” kapsamında Seyitgazi ilçesinde ilk gruba 6 hafta boyunca verilen eğitimler tamamlandı. Kadınlara katılımcı belgeleri düzenlenen etkinlikle verildi. 
Etkinliğe Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın katıldı. Başkan Tepe, kadınların her alanda bilgilendirilmesinin önemine vurgu yaptı. 
Hale Kargın da, Sosyal Hizmetler Dairesi olarak birçok projeye imza attıklarını belirterek, eğitimlerin ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini söyledi. 
Eğitimler sonrası katılımcı belgelerini alan kadınlar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler. 
 
Kaynak : BÜLTEN
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi