Eskişehir'de İYİ Parti sert çıktı: Esnaf yok oluyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de İYİ Parti sert çıktı: Esnaf yok oluyor!
A
a

Esnafın kullandığı kefalet kredilerinde faiz oranlarındaki artışın esnafı yok etme noktasına getirdiğini söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, “Yapılan bütün yanlış politikaların faturalarının her defasında millete çıkarılmasına artık bir “dur” denilmelidir” ifadelerini kullandı.

Sütiş Eskişehir
İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan partisinin İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Ulucan konuşmasına sürgün edilerek soykırıma uğrayan Çerkes ve Kırım Türklerini anarak başladı.  31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde sandıklarda görev alan memur ve parti üyelerine ait ödemelerin eksik yatırıldığını söyleyen Ulucan, “Bazı vatandaşlarımızdan gelen bilgilere göre seçimden önce YSK’nın kamuoyu ile paylaştığı, basında da yer alan ücretler ile alakası olmadığı, bütün siyasi parti üyelerinin eksik ödeme aldığını gözlemledik. Böylesi basit bir durumda bile YSK’nın bu tutarsızlığı bizleri derinden üzmüş olup, yakın zamanda açıklanan tasarruf tedbirleri kapsamında açıklanan paketlerinde bu ve buna benzer akılla açıklanamayan şeyler olduğunu; amacın tasarruf değil, yıllardır yapılan yanlış politikalar sonrasında, içinden çıkılmaz bir hal alan durumun üstünü örterek, kendi yanlışlarını yine her zaman olduğu gibi vatandaşın cebinden çıkarmak olduğunu gördük” dedi.

ESNAF KEPENK KAPATIYOR

Esnaf kefalet kredilerindeki faiz oranlarının artırılmasıyla zaten zor durumda olan esnafın yok olma noktasına getirildiğini söyleyen Ulucan, “Esnaf kefalet kooperatiflerinden can suyu olarak yüzde 1’ den 60 ay vade ile almış oldukları kredilerinin düzenli taksit ödemelerini yaptıklarında, anlamsız bir şekilde geri ödeme faiz oranının yüzde 3,4 oranına yükseltildiği haberini almış, bütün ödeme planları ticari hesapları alt üst olmuştur. Plansız programsız yapılan bu değişikler kendi kendini çevirmeye çalışan küçük esnafa büyük bir darbe vurmuş ve resmen kepengini kapat git denilmiştir. Hükümetler vatandaşın işlerini zorlaştırmak için değil, milletinin refahı huzurunu arttırmak için yaptırımlar yapmalıdır. Yapılan bütün yanlış politikaların faturalarının her defasında millete çıkartılmasına artık bir dur denilmelidir. Bu ve bunun gibi durumları milletimizin iradesini temsil eden 37 milletvekillerimizle Gazi Meclisimizde gerekli soru önergelerini vereceğimizi, milletimizin yararına olan her şeyin takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririm” şeklinde konuştu.
 
 
Kaynak : HABER MERKEZİ / MUHABİR - M. ANIL AKSOY
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi