Eskişehir'de herkes aynı fikirde: Gelenek bozulmadı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de herkes aynı fikirde: Gelenek bozulmadı!
A
a

2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Eskişehirliler bir kez daha CHP'ye teveccüh gösterdi. CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce, rakibi Nebi Hatipoğlu'na karşı yaklaşık 13 puanlık fark atarak seçimi kazandı. Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde de CHP adayları Kazım Kurt ve Ahmet Ataç oyların çoğunluğunu alarak ilçe belediye başkanları seçildi.

Sütiş Eskişehir
2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri son buldu. Eskişehirli kararını verdi ve bir kez daha‘CHP’ dedi. Eskişehir’de Cumhuriyet Halk Partisi’nden Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ayşe Ünlüce, rakibi Nebi Hatipoğlu’na karşı yaklaşık 13 puanlık fark alarak Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Odunpazarı İlçesi’nde Kazım Kurt yüzde 48,47, Tepebaşı İlçesi’nde de Ahmet Ataç yüzde 53,01 oy oranı alarak Eskişehir’de CHP geleneği bozulmadı. Seçim sonuçlarını değerlendiren Eskişehirli vatandaşlar, sonuçlardan memnun olduklarını dile getirerek, “Olması gereken buydu” dedi.

“HEDEF YERİNİ BULDU”


Emekli vatandaş Ahmet Ercan, “Sonuçlardan memnunum. Emekliyle oynadılar ama hedef yerini bulduğu için çok memnunum. Ben de emekliyim oyumu Ayşe Ünlüce’ye vermiştim. Çıkan sonuçtan da çok mutluyum. 3 bin lira bayram ikramiyesi için övünüyorlar. Emekliysek çöpten mi yiyelim?” açıklamasında bulundu.

“İNSANLAR NEFRET DİLİNDEN SIKILDI”CHP’nin barışçıl diline vurguda bulunan Şerife Selçuk, “Memnunum. En azından görüşü belli, aydın insanlar. Ülkede hiçbir şey iyi gitmiyor, bilinçli seçmen de bu durumun farkındaydı. İnsanlar nefret dilinden de çok sıkıldı. İnsanların CHP’ye oy vermesinin sebebi de barışçıl olmaları, herkese hitap etmeleri. ‘Benden olmayan şöyledir’ demediler” dedi.

“ESKİ DÖNEMLERE DÖNÜYORUZ”Türkiye geneli seçim sonuçlarına da yorum yapan Süleyman Erkütük, “Sonuçlar fevkalade. Arayıp bulamadığımız eski dönemlerimize, Cumhuriyet’in en güzel yıllarına tekrar dönüyoruz inşallah. Türkiye genelinde de CHP uzun zaman sonra böyle bir sonuç aldı, mutluyum ve huzurluyum” diye konuştu.

“SONUÇLAR HARİKA”Sami Gürcan ve Bilal Can isimli vatandaşlar şu sözleri kullandı: “Sonuçlar harika. Büyükerşen’in de desteği ile kazandı, çok da güzel oldu. Başkanımıza hayırlı uğurlu olsun. Emekliyi yok sayanlar şimdi emekliyi tekrar hatırladı.”

“OLMASI GEREKEN BUYDU”Ayşe Günyüzü, çok memnun olduğunu ifade ederek, “Çok iyi çalıştılar. Emekli perişan, ekonomi bitti, insanlar aç, ekmek bulamayanlar çöpten toplayanlar var. Bu seçimim kaderini işte bu emekliler, işsiz gençler belirledi. Türkiye genelinde ki sonuçtan da çok memnunum, olması gereken buydu. Çok şükür” ifadelerine yer verdi.

“HER YER KIRMIZI OLACAK”İbrahim Ek isimli vatandaş, “Çok memnunuz, çok iyi oldu. İnmem diyenleri aşağı indirdi halk. Önemli olan halktır, halk isterse yukarı çıkarır isterse de böyle aşağı indirir. İstediğimiz sonucu aldık 3’te 3 bekliyorduk, öyle de oldu. Türkiye genelinde de çok memnunuz. Daha kızartacağız memleketi inşallah, her yer kırmızı olacak” dedi.
 

“ESKİŞEHİR GEREKENİ YAPMIŞTIR”İsmail Özler ve Ergül Özler çifti, “Türk halkı gerekeni yapmıştır. Ekonomik ve sosyal bir yıkım süreci yaşadık bunun üzerine Eskişehir de gerekeni yapmıştır. Bu oylar bir tepki aslında. Emekliler, öğrenciler ve işsizler gereken cevabı verdi. Çok önemli bir süreçti, genel seçimin provası gibiydi” değerlendirmesinde bulundu.

“ESKİŞEHİR’E CUMHURİYET KADINI AYŞE ÜNLÜCE ÇOK YAKIŞTI”

‘CHP 3’te 3 kazandı’ diyen Hayati Özdemir, “Başkanımızın hukukçu kimliği ve daha önce belediyede bürokrat olarak görev alması ayrıca öne çıkardı. Cumhuriyet kenti Eskişehir’e Cumhuriyet kadını Ayşe Ünlüce çok yakıştı. Türkiye genelinde de gördüğümüze göre ileriki yıllarda cumhurbaşkanı değişikliği olacak gibi” diye konuştu. SÜMEYRA BALCI
 
Kaynak : MUHABİR - SÜMEYRA BALCI
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi