Eskişehir'de gündeme bomba gibi düştü: ESOGÜ’de kanser hastalarına...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de gündeme bomba gibi düştü: ESOGÜ’de kanser hastalarına...
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi Profesör Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi’nde personel yetersizliği nedeniyle hastaların mağduriyet yaşadığı iddia edildi. Merkezde saatlerce ayakta beklemek zorunda kalan kanser hastalarının ilaç ve kemoterapi süreci olumsuz etkileniyor. 

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi Profesör Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi’nde uzun kuyruklar oluştu. İddiaya göre; personel yetersizliğinden kaynaklanan sorun nedeniyle kanser hastaları saatlerce ayakta bekliyor. Yaşanan sorundan dolayı tedavi süreçlerinin olumsuz etkilendiğini söyleyen hasta yakını Selim Samsa, “Burada iki tane doktor var. Bir tanesi doçent düzeyinde, bir tanesi de uzman doktor öğretim üyesi. Hastaların tamamı onkoloji için bekleyenler. Onkolojik tedavi, kemoterapi veya ilaç sırası için bekleyenler. Buradaki personel yetersiz. Sekretarya da kabul ediyor personelin yetersiz olduğunu. Çünkü ‘bizde yetişmiş personel sayısı az, ondan dolayı da her şeye yetişmeye çalışıyoruz’ diyorlar. Ama yetişemiyorlar da. Kendileri dile getirdiler, öğle yemeğinde de çalışacaklarmış. Çok kalabalık hasta var. Bundan dolayı öğlen istirahat ve yemek saatinde de çalışmayı düşünüyorlar. Buradaki hastaların tamamı kanser hastaları. Burada tedavi için beklemeleri, kan sayımı veya diğer ilaç için beklemeleri baya zaman alıyor. Burada sekretarya için bekleyen hastalar bunlar. Daha muayene bile başlamadı” dedi. 
 
 

2 AYDIR DEVAM EDİYOR

4 yıldır bu merkeze geldiklerini ancak son özellikle son 2 ayda sıradan ötürü mağduriyet yaşadıklarını söyleyen Samsa, “Kalabalık oluyordu ama böyle mağduriyet yaratacak bir kalabalık yoktu. 2 aydır tam anlamıyla böyle. Osmangazi Üniversitesi yetkililerine bu durumu bildirdiklerini söylüyor bekleyenler. Herhangi bir düzelme olmadı. Sekretarya da ‘biz elimizden geleni yapıyoruz ama personel yetersiz, yetişmiş personel yok, istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz’ dedi. Bu süreci yaşayan bilir. Gerçekten sıkıntılı bir durum” ifadelerini kullandı. Hastalar ve yakınları yetkililere çağrıda bulunarak bir an önce sorunun ortadan kaldırılmasını istedi.
Kaynak : MUHABİR - M. ANIL AKSOY
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi