Eskişehir'de flaş iddia: Belediye 100’den fazla kişiyi işten çıkardı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç  Eskişehir'de flaş iddia: Belediye 100’den fazla kişiyi işten çıkardı!
A
a

Eskişehir'in gündemini sarsan bir konuyla ilgili sert tepkiler yükseliyor. AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, Tepebaşı Belediyesi'nde yaşanan işten çıkarmalara karşı çıkan bir açıklama yaptı.

Sütiş Eskişehir
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, Tepebaşı Belediyesi’nde 100’den fazla kişinin işten çıkartılmasına tepki gösterdi.

Albayrak, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Tepebaşı Belediyesi'nde alın teriyle çalışan yaklaşık 100'den fazla emekçinin işten çıkartıldığını üzüntüyle öğrendik. İşten çıkartılanlar arasında down sendromlu özel bireylerimiz olduğu iddialarını duyunca daha da üzüldük.
Lafa geldiğinde 'işçi dostu' olduğunu iddia eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, icraata geldi mi nasıl olsa seçimlere daha çok var gibi aciz bir mantıkla işçi kıyımı yapmaktan hiç çekinmiyor.
Seçimi kazanmak için 31 Mart öncesi herkese mavi boncuk dağıtan Sayın Ataç, tasarrufu işçiden, emekçiden değil günlük 105 bin lira harcadığı ikram ve reklam bütçesinden yapmalıdır.
Tepebaşı için gece gündüz çalışan, alın teri döken işçiler başımızın tacıdır. Bu kıyıma derhal son verilmelidir!
İşten çıkartılan emekçi kardeşlerimiz bilsinler ki her zaman yanlarındayız ve hukuki zemin çerçevesinde elimizden ne geliyorsa yapacağız. İşten çıkarmaların artarak devam edeceği iddialarının da doğru olmadığına inanmak istiyoruz.
Emekçilerin ekmeğiyle oynayan Ahmet Ataç ve şürekâsını Eskişehirli hemşehrilerime şikayet ediyorum.”

 
Kaynak : HABER MERKEZİ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi