Eskişehir'de evlenecek çiftleri zorlayacak fiyat!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de evlenecek çiftleri zorlayacak fiyat!
A
a

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla düğün sezonu da açıldı. Bu da gelinliklere olan ilgiyi artırdı. 8 yıldır gelinlik tasarımı yapan Büşra Yıldız, bu yılki gelinlik fiyatları ve maliyetleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca en çok tercih edilen gelinlik modellerinden de bahsetti.

Sütiş Eskişehir
Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla düğün sezonu da açılmaya başladı. Gelinlik sezonunun açılmasıyla birlikte gelinliklere olan ilgi de arttı. 8 yıldır gelinlik tasarımı yapan Büşra Yıldız, bu yıl ki gelinlik fiyatlarını ve maliyetleri açıklarken, bu yıl en çok tercih edilen gelinlik modelleriyle ilgili debilgi verdi.

"YÜZDE 10 ARTIŞ"

Maliyet artışından dolayı fiyatlarda artış olduğunu dile getiren Yıldız, "Gelinlik fiyatları 15 bin TL'den başlayarak 35-40 bin TL'ye kadar çıkıyor. Üzerinde kullandığımız dantel ve boncuk işlemesine göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Aldığımız malzemeler dolar bazında değiştiği için geçen yıla oranla yüzde 10 civarında artış gösterdi. Maliyetleri etkileyen en önemli etken dantelin yoğunluğu. Bazı modellerde daha sık dantel kullanılırken, bazı modellerde daha seyrek oluyor" diye konuştu.
Kiralık fiyatlarıyla satılık fiyatı arasında fiyat farkı olmadığını belirten Yıldız, "Kiraladığımız gelinliği aynı şekilde kullanamıyoruz. Bize gelen gelinliğin sadece fermuarı veya düğmeleri gibi küçük detaylarını kullanabiliyoruz. O nedenle satın alım ve kiralık fiyatları arasında çok fiyat farkı olmuyor" diye belirtti.

BU YILIN TRENDİ 'HELEN MODEL'

Bu yılın trend gelinlik modellerini açıklayan Yıldız, "Her sene olduğu gibi bu sene de helen model, ağ kesim model ve şatafatlı modeller tercih ediliyor. Bu sene prenses modellere de yönelim fazla, müşterilerimiz kabarık modellere ilgi gösteriyor" dedi.
Yıldız, bu yaz düğünü olacak gelin adaylarına da şu önerilerde bulundu:"Fazla geç kalmadan düğüne 2-3 ay kala siparişlerini vermeliler. Ani kilo alma veya verme durumlarından kaçınmalarını öneriyorum. Bir de gelinlik seçmeye gelmeden önce akıllarında bir model olursa daha kolay bir şekilde gelinliklerini seçebilirler."
 
Kaynak : MUHABİR - DUHAN BERK ÖTSUKARCI
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi