Eskişehir'de esnaf AVM'ye tosladı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de esnaf AVM'ye tosladı!
A
a

Kurban Bayramı'nda mangal satışları esnafın beklentilerinin altında kaldı. Esnaf Kadir Kumaş, satışların düşüklüğünü ekonomik sıkıntılara ve mangal ürünlerinin büyük marketlerde de satılmasına bağladı.

Sütiş Eskişehir
Kurban Bayramı’nda bekledikleri mangal satışların altında kalan esnaf hayal kırıklığı yaşadı. Esnaf Kadir Kumaş, satışların beklentinin altında kaldığını belirterek, “Bu sene bayram havası yoktu” dedi.

Kurban Bayramı’nda neredeyse gelenek haline gelenlerden aktivitelerden biri olan pikniklerin vazgeçilmezi mangala bu bayramda beklenen talep olmadı. Son yıllarda yaşanan fiyat artışlarının yanı sıra süpermarket ve AVM’lerde de mangal ürünlerinin satılması esnafın işlerini iyice düşürdü. Eskişehir’de uzun yıllardır soba ve mangal satan esnaf Kadir Kumaş, bu bayramda istedikleri satışları yapamadıklarını söyledi. Kumaş, “Bu sene bayram havası yoktu. Emeklilerin de maaş almamasından dolayı satışlar beklentilerin altında kaldı. İş oldu ama beklentimizin çok altında. Mangal ve semaverlerin artık büyük marketlerde ve AVM’lerde satılıyor olması da bizim işimizi daha da çok düşürdü. Fiyatlar yaklaşık olarak her yerde aynı. Bir mangal 250 liradan başlıyor 10 bin liraya kadar çıkıyor. Semaverler de 400 liradan başlıyor 4 bin liraya kadar çıkıyor” ifadelerini kullandı.
Kaynak : HABER MERKEZİ - M. ANIL AKSOY
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi