Cami cemaaatinden lojman için para toplanmasının ne sakıncası olabiiirki tepki göstermişler bu iş gönül işi kimse zorla sizden para talep etmiyor .Bırde bu maaşlarla bir görevli nasıl kiraya çıkıp geçinecek oda çok zor
Sanki bütün memurlar lojman şartıyla mı atanıyor... Bu diyanet personeli de çok oluyor artık...
Peygamber vekilliği gibi kutsal saygın bir mesleği hak etmeyenler ayıklanmalıdır. Kutsal meslek, hak etmeyenler? Kamuda! Daha düşük kadrolara atanmalıdır . Herkes bu göreve kolay talip olmasın. Her cuma dilencilik..Cami bahçelerinde gedikli dilenciler...son verilmelidir. Gayemiz! Seçilmiş kaliteli, ehliyet ve liyakatli , ahlaklı dürüst insanların din görevlisi olmasıdır. Uyarana önerene eleştirene, öfke, hakaret hattâ küfür etmekle? Bu vebalden kimse kurtulamaz.
Diyanet ve din görevlileri, atama ve hizmette süreklilik kriterleri güncellenmelidir. Büyük güvensizlik vardır. Ezan'a zor yetişen! Bilgi hamalı( Tebliğ ve İrşad, kuran kıraatı kıt)! Camisi, temiz olmayan! Cemaatten önce Camiyi terk eden! Vakitleri paylaşan! Hatta hiç gelmeyen! Cami görevlilerini sevmem, acırım, hattâ şüphe ederim. Haram- helalin öğreteni olarak? Rızkını kazandığı işini getirisi için diyanet içi -dışı ümre hac görevi için senede bir kaç kere terk ederek, camisini imansız müezzinsiz bırakmaz. Denetimi ve iyi olmayanı ayıklıyamayan yönetime yazıklar olsun. Din görevlisinin birinci görevi para toplamak, camileri süslemek değildir. Namaz vakitlerde, temiz tutmak, soğuksa sıcak, sıcak serin tutmak, havasız bırakmamaktır. Aynı beldede meskeni olanın, Cami lojmanın da ikamet etmesi yasal hak mıdır? Her kamu memuruna bu imkan veriliyor mu? Müftülükler Cami görevlilerini 6 ayda bir denetlenmelidir
Birazda ev kirası versinler. Bizler nasıl veriyoruz. Onlar farklı statüdemi
Devletin diğer memurları lojman kirası verirken veya lojmanı olmayanlar kirada otururken, günde 2 saat hizmet veren ve enaz bir öğretmen kadar maaş alan imamın ne özelliği varki cemaatten lojman parası ister.
Bu haber baştan art niyetli,imam günde 5 defa haftada 6 gün camiye geliyor, devlet memuru gibi sabah girip akşam gelmiyor, lojmanı giderken götürecek değil,belli makul fiyat belirlenir hem camiye gelir olur
Maaşından kirasını ödeyebilir
Yorumculara bakıyorum da sanki insanlardan ve cami cemaatinden zorla isteniyormuş gibi ifadeler var.yazık.kimseyi bağışa zorlayan da yok.Fakat,acıyorum,olumsuz yorum yapan zavallılara..mecburiyet yok.okur geçersin.Etrafa olumsuzluk saçmakta nedir?hakim,savcı ve asker kesimi de aynı şekilde lojmanlarda...
Eyyyy Diyanet siz hiç okula yeni tayin edilen bir öğretmenin maaş yetmiyor lojman satın alın dediğini duydunuz mu ? Bu ne aymazlık...
arabada alalım audi8 olsun hadi beyler eller cebe.