Eskişehir'de çocuklar için yaz kursu arayanlara müjde

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de çocuklar için yaz kursu arayanlara müjde
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın bünyesinde yer alan ve Türkiye'nin tek kurumsal kimliğe sahip olan Kukla Yapım Atölyesi, yaz tatilinde ücretsiz olarak düzenlediği "1. Dönem Yaz Kursu" ile çocuklara hayallerini gerçeğe dönüştürme imkanı sunuyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde faaliyet gösteren Kukla Yapım Atölyesi, çocuklar için düzenlediği etkinliklerini sürdürüyor. Çocukların yaratıcılık özelliğini ve el becerilerini geliştirmek, oyun yolu ile düş güçlerini harekete geçirerek kendilerini ifade etmeleri için ortam hazırlayan Kukla Yapım Atölyesi,  Filiz Çankaya Uzun yönetiminde ücretsiz olarak kurslarına devam ediyor. Bu kapsamda Şehir Tiyatroları’nın yaz tatilinde düzenlediği “1. Dönem Kukla Yaz Kursu” yoğun katılımla başladı. 500’den fazla başvurunun yapıldığı kurs için kontenjan kapsamında eğitimlerine başlayan 1. Dönem öğrencileri, atölyelere büyük ilgi gösterdiler. 01-12 Temmuz tarihleri arasında 4-6 yaş aralığı için “Kukladan Masala”, 7-10 yaş “Polar Kukla Yapımı", 7-10 yaş "Boncuk Kukla Yapımı” ve “Karton Kukla Yapımı”, 8-12 yaş "Ahşap Kukla Yapımı", 6-12 yaş aralığı için "Kukla Oynatımı", “Kuklam Masal Anlatıyor” ve “Kuklam Şarkı Söylüyor” atölyelerinde çocuklar, teorik ve pratik eğitimlerle hem eğleniyor hem öğreniyorlar. 
Kukla yapımı ve oynatımı, dünyanın pek çok ülkesinde eğitimin vazgeçilmez bir parçası olarak kullanılıyor. Dil ve konuşma becerisi, dikkat, odaklanma, koordinasyon ve senkronizasyon becerileri gelişimi gibi çocuklarda gelişim sürecini olumlu etkileyen eğitimler, Eskişehir’de çocuklar için yaz döneminin vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor.
 
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi